Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Ozdoby do oczka wodnego

( ilość produktów: 1 )

Oczko wodne jest niezwykle estetyczną ozdobą każdego ogrodu. Jego aranżacja wymaga jednak wielu przemyśleń i odpowiedniego łączenia różnych elementów. Oczywiście żaden ogrodnik nawet nie pomyśli o całkowitym zastępowaniu roślin czy zwierząt ich sztucznymi odpowiednikami. Ozdoby do oczka wodnego są jednak ciekawym i estetycznym uzupełnieniem aranżacji przydomowych akwenów. W naszym sklepie odnajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju figurek i sztucznych roślin do oczka wodnego, które z całą pewnością wzbogacą kompozycję Twojego ogrodu.

Jakie dekoracje do oczka wodnego wybrać?

Wybór ozdób do oczka wodnego jest bardzo szeroki. Przy ich zakupie musisz kierować się wyglądem swojego oczka i całego ogrodu. Przede wszystkim powinieneś wziąć pod uwagę rozmiar Twojego przydomowego akwenu – zbyt duża liczba ozdób może doprowadzić do tego, że oczko będzie wyglądać komicznie, a nie estetycznie. Nierozważne zarządzanie rozmiarem oczka może przysporzyć również w ogrodzie typowo wodnych owadów, takich jak ważki.

Jak ozdabiać oczko wodne?

Z ilością i jakością ozdób do oczek wodnych również należy uważać. Zbytnia pstrokatość może sprawić, że skutek będzie odwrotny do zamierzonego. Jednak umieszczenie dwóch czy trzech sztucznych ogrodowych ozdób to jednak z całą pewnością świetny pomysł – w końcu wyglądają one dobrze przez cały rok i nie musisz martwić się ich pielęgnacją. Nie bez powodu sporą popularnością wśród ogrodników cieszą się przy oczkach wodnych figurki ptaków – kaczek, łabędzi czy bocianów ogrodowych. To bardzo estetyczne ozdoby, które nadają przydomowym akwenom ciekawego charakteru i uroku. Na stworzenie wyjątkowego klimatu w Twoim ogrodzie z całą pewnością wpłynie również odpowiednie oświetlenie oczka wodnego. Oczywiście kolorowe światełka, które możesz umieścić w zbiorniku wodnym, również znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości co do wyboru dekoracji do oczka wodnego, śmiało możesz prosić o pomoc i porady naszych specjalistów.

Kaczki, kuliki i czaple - ozdoby oczek wodnych

W naszym sklepie znajdziesz doskonale oddające prawdziwe zwierzęta figurki kaczek, czapli i innego ptactwa wodnego. Obecność takich figurek z pewnością ożywi oczko wodne i jego oprawę, jednak nie przysporzy Ci tym samym dodatkowego sprzątania. Tego typu figurki są odporne na warunki atmosferyczne, część z nich może nawet pływać po tafli wodnego oczka! Wygląda to bardzo atrakcyjnie!

Lilie wodne - kwiecista oprawa wodnego oczka

Kwiaty pływające w stawie lub zatoczce jeziora bywają zachwycające. Lilie wodne to jedne z najbardziej fascynujących kwiatów i mogą znaleźć się w Twoim oczku wodnym! W sklepie Rolmarket znajdziesz te kwiaty w różnych odsłonach kolorystycznych. Możesz z nich stworzyć piękną, kolorową kompozycję lub postawić na monochromatyczność i ozdobić swoje oczko wodne liliami w tylko jednym kolorze. Oba sposoby mogą się prezentować pięknie!

Jak dbać o oczko wodne?

Oczko wodne bez wątpienia jest ozdobą samą w sobie. Dzieje się tak jednak tylko wtedy, gdy jest odpowiednio wypielęgnowane. Kluczowym elementem pielęgnacji oczka wodnego jest jego regularne oczyszczanie. Najłatwiej zapobiec brudnej wodzie, osadzaniu się mułu i rozwojowi glonów instalując w oczku wodnym pompę i filtr, które będą skutecznie oczyszczać zbiornik. W innym wypadku zanieczyszczeń należy pozbywać się samodzielnie – na przykład za pomocą grabi, kija czy siatki. Pamiętaj, aby przed mechanicznym oczyszczaniem oczka spuścić z niego wodę i wyłowić ryby. Skuteczną ochroną przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami będzie umieszczenie na akwenie siatki do oczka wodnego. Pozwoli to na Pamiętaj również o tym, aby kontrolować poziom pH – w oczku wodnym powinno ono wynosić od 7,4 do 8,4. Gdy jest ono wyższe, glony mają wprost idealne warunki do rozwoju. Oczywiście sklep internetowy Rolmarket.pl ma w swojej ofercie nie tylko ozdoby do oczka wodnego – znajdziesz u nas także wszystkie sprzęty potrzebne do jego odpowiedniej pielęgnacji.

Popularne podkategorie kategorii "oczka wodne" :

      pixel