Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Folia na oczka wodne

( ilość produktów: 24 )

Projektując swój przydomowy ogród wiele osób decyduje się na wykonanie oczka wodnego. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż woda wpływa kojąco na nasz układ nerwowy, co pozwala lepiej odpoczywać, a oczko wodne z roślinnością wodną, fontanną czy pływającymi rybkami znacznie urozmaica aranżację ogrodu. W naszym sklepie znajdziesz wszystkie elementy, które pozwolą stworzyć oczko wodne w ogrodzie, wśród których jednym z najważniejszych jest folia do oczek wodnych. Zobacz, dlaczego folia do oczka wodnego jest Ci potrzebna i zapoznaj się z ofertą produktów dostępnych w sklepie Rolmarket.pl 

Folia do oczka wodnego - do czego jest potrzebna?

Folie są wręcz niezbędne podczas budowy ogrodowych akwenów. Sprawiają, że nasze oczka wodne czy stawy wyglądają estetycznie, a dno jest dobrze uszczelnione. Świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że gwarancją wytrzymałego sztucznego akwenu jest użycie do jego konstruowania wysokiej jakości folii. Właśnie dlatego w naszej ofercie znajdziesz produkty pochodzące wyłącznie od doświadczonych i sprawdzonych producentów. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do wyboru zachęcamy do kontaktu – zawsze służymy radą i pomocą.

Folia, której używa się budując oczka wodne musi mieć odpowiedni stopień wytrzymałości, a zatem nie może to być zwyczajna folia ogrodnicza na metry, która osłania tunele ogrodowe. Nie mogą to być również folie perforowane, używane do okrywania warzyw i owoców, które jak sama nazwa wskazuje mają perforację, a zatem nie może tutaj być nawet mowy o szczelności. Budując oczka wodne trzeba zatem korzystać ze specjalnej folii do tego przeznaczonej, bo tylko wtedy możesz mieć gwarancje, że osiągniesz zamierzony efekt, a przydomowy zbiornik będzie cieszył oczy przez długi czas.

Folia do stawu – czym kierować się przy wyborze?

Folie do oczek wodnych służą do formowania wodoszczelnej przegrody między glebą a wodą w akwenach. Przydają się do uszczelnienia nie tylko wodnych, ale także ogrodowych basenów. Aby folie dobrze wypełniały swoją funkcję, muszą cechować się najwyższą jakością. Co to właściwie oznacza? Pod wysoką jakością rozumiemy przede wszystkim elastyczność folii do basenu, która sprawia, że nie będzie się ona rozrywać ani pękać, a co za tym idzie – przeciekać. Odpowiednia elastyczność gwarantuje również, że folia z łatwością dopasuje się do podłoża. Powinna ona być również odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – w tym niskich temperatur (mrozów) i promieni UV. Upewnij się również, że folia basenowa występuje w odpowiednim rozmiarze – lepiej, aby nie trzeba jej było kleić, choć oczywiście w przypadku bardzo dużych zbiorników nie ma innego wyjścia. Najczęściej folie występują w kolorze czarnym, choć w ofercie naszego sklepu znajdziesz również modele w błękitnych i zielonych odcieniach.

Jak zamontować folię do oczka wodnego?

Zanim przystąpisz do wykopywania oczka wodnego, powinieneś dokładnie wyznaczyć granice przyszłego zbiornika wodnego. Do tego celu wystarczy użyć drewnianych kołków lub kolorowych wstążek. Następnie należy przejść do wykonania pomiarów zbiornika, które będą uwzględniać jego długość, szerokość oraz głębokość. Dopiero teraz, gdy znasz już wymiary swojego akwenu, możesz przystąpić do wyboru folii do stawu. Podczas jego wykopywania, musisz zwrócić uwagę na to, aby jego ściany nie były proste – zbiornik powinien być odpowiednio wyprofilowany i posiadać „półki” dla roślinności. Przed rozłożeniem folii dno zbiornika należy oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń – kamieni, patyków, szkła, które mogą ją uszkodzić. Następnie należy wysypać kilkucentymetrową warstwę piasku, a dla lepszego efektu można użyć geowłókniny. Jest to dodatkowy element wzmacniający stabilność gruntu pod akwenem i sprawiający, że całość będzie zdecydowanie bardziej odporna na uszkodzenia i osunięcia gruntu.

Po wykonaniu wszystkich wyżej opisanych prac w zbiorniku można umieszczać folię. Rozciągnij ją nad wykopem i stopniowo opuszczaj – w pierwszej kolejności powinna dotknąć najgłębszego punktu przyszłego stawu czy basenu. Pamiętaj, aby nie naciągać folii – powinna ona układać się swobodnie.

Wybierz odpowiednią folię dla siebie

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą folii stosowanych do oczek wodnych, które są dostępne w naszym sklepie. Zachęcamy Cię również do zapoznania się z ofertą innych produktów, które mogą przydać Ci się po zakończeniu prac budowlanych. Szczególną uwagę zwróć na ozdoby do oczka wodnego oraz pompy do oczka wodnego, które pomogą Ci jeszcze ładniej zaaranżować przestrzeń wokół oczka w ogrodzie. Dla lepszego efektu możesz wykorzystać również figurki ozdobne, wybierając ptactwo wodne, które do złudzenia przypomina prawdziwe. Po skompletowaniu wszystkich wskazanych tutaj elementów wspierających konstrukcję oraz wygląd oczka wodnego z pewnością uda Ci się osiągnąć niezwykły efekt, który będzie wzbudzał podziw wielu przechodniów. Nad takim oczkiem będziesz mógł sobie usiąść w wolnym czasie i rozkoszować się kojącym działaniem wody, co z pewnością pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie. Nie czekaj więc dłużej i zamów potrzebne folie o produkty już teraz.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "oczka wodne" :

    pixel