Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Folia na oczka wodne

( ilość produktów: 30 )

Folie są wręcz niezbędne podczas budowy ogrodowych akwenów. Sprawiają, że nasze oczka wodne czy stawy wyglądają estetycznie, a dno jest dobrze uszczelnione. Świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że gwarancją wytrzymałego oczka wodnego jest użycie do jego konstruowania wysokiej jakości folii. Właśnie dlatego w naszej ofercie znajdziesz produkty pochodzące wyłącznie od doświadczonych i sprawdzonych producentów. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do wyboru zachęcamy do kontaktu – zawsze służymy radą i pomocą.

Folia do stawu – czym kierować się przy wyborze?

Folie służą do formowania wodoszczelnej przegrody między glebą a wodą w akwenach. Przydają się do uszczelnienia nie tylko wodnych, ale także ogrodowych basenów. Aby folie dobrze wypełniały swoją funkcję, muszą cechować się najwyższą jakością. Co to właściwie oznacza? Pod wysoką jakością rozumiemy przede wszystkim elastyczność folii do basenu, która sprawia, że nie będzie się ona rozrywać ani pękać, a co za tym idzie – przeciekać. Odpowiednia elastyczność gwarantuje również, że folia z łatwością dopasuje się do podłoża. Powinna ona być również odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – w tym niskich temperatur (mrozów) i promieni UV. Upewnij się również, że folia basenowa występuje w odpowiednim rozmiarze – lepiej, aby nie trzeba jej było kleić, choć oczywiście w przypadku bardzo dużych zbiorników nie ma innego wyjścia. Najczęściej folie występują w kolorze czarnym, choć w ofercie naszego sklepu znajdziesz również modele w błękitnych i zielonych odcieniach.

Jak zamontować folię do oczka wodnego?

Zanim przystąpisz do wykopywania oczka wodnego, powinieneś dokładnie wyznaczyć granice przyszłego zbiornika wodnego. Do tego celu wystarczy użyć drewnianych kołków lub kolorowych wstążek. Następnie należy przejść do wykonania pomiarów zbiornika, które będą uwzględniać jego długość, szerokość oraz głębokość. Dopiero teraz, gdy znasz już wymiary swojego akwenu, możesz przystąpić do wyboru folii do stawu. Podczas jego wykopywania, musisz zwrócić uwagę na to, aby jego ściany nie były proste – zbiornik powinien być odpowiednio wyprofilowany i posiadać „półki” dla roślinności. Przed rozłożeniem folii dno zbiornika należy oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń – kamieni, patyków, szkła, które mogą ją uszkodzić. Następnie należy wysypać kilkucentymetrową warstwę piasku. Po wykonaniu wszystkich wyżej opisanych prac w zbiorniku można umieszczać folię. Rozciągnij ją nad wykopem i stopniowo opuszczaj – w pierwszej kolejności powinna dotknąć najgłębszego punktu przyszłego stawu czy basenu. Pamiętaj, aby nie naciągać folii – powinna ona układać się swobodnie.

    pixel