Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Chemia basenowa

( ilość produktów: 11 )

Utrzymanie krystalicznie czystej wody to priorytet wszystkich właścicieli basenów ogrodowych. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju chemii basenowej, która pomoże utrzymać odpowiednie pH wody i zapobiegnie powstawaniu ewentualnych zanieczyszczeń. Zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas produktami - szczegółowe informacje na temat każdego z nich znajdziesz w ich opisach, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Chemia do basenu ogrodowego – zastosowanie

Woda w basenie ogrodowym to woda stojąca, która jest bardzo podatna na działanie niekorzystnych czynników – chociażby temperatury czy nadmiernego promieniowania słonecznego. Jest ona również narażona na przedostawanie się do niej roślinności i innych zewnętrznych zanieczyszczeń. To wszystko stwarza idealne warunki do rozwoju bakterii, glonów i innych szkodliwych mikroorganizmów. Istnieją na szczęście sposoby, które skutecznie eliminują urzeczywistnianie się tych przykrych scenariuszy. Właśnie po to zostały stworzone tabletki do basenu, które przyczyniają się do niszczenia bakterii, wirusów i grzybów występujących w wodzie. Tabletki zapobiegają również powstawaniu i rozwojowi glonów. Chlor w tabletkach rozpuszcza się wolno, dzięki czemu nie pozostawia żadnych śladów. Długotrwałe działanie preparatu zapewnia również jego odporność na działanie promieni słonecznych. Tabletki z chlorem sprawiają także, że małe cząsteczki brudu łączą się ze sobą, tworząc większe skupiska, co znacznie ułatwia oczyszczenie wody w basenie.

Jak stosować chemię basenową?

Aby stosowanie chemii basenowej przyniosło oczekiwane rezultaty, przede wszystkim należy pamiętać konsekwencji – dezynfekcja wody chlorem musi odbywać się regularnie. Dokładne zalecenia co do dawkowania znajdziesz na opakowaniu każdego z produktów – różnią się one w zależności od stężenia substancji czynnej. Na dobór odpowiedniej dawki pozwoli Ci również regularne kontrolowanie poziomu pH w wodzie – powinno ono oscylować w granicach od 7,0 do 7,4. Tabletek z chlorem nie należy umieszczać w basenie bezpośrednio – może się to przyczynić do odbarwienia folii. Na ich dozowanie w sposób kontrolowany i bezpieczny pozwoli pływak do chemii basenowej. To specjalny dozownik, który zazwyczaj posiada kilka stopni regulacji, dzięki czemu dobór odpowiedniej dawki nie stanowi problemu. Produkty tego typu również możesz znaleźć w bogatej ofercie sklepu internetowego Rolmarket.pl.

Odpowiednio stosowane środki chemiczne są całkowicie bezpieczne dla kąpiących się w basenie osób. Zapewniają one skuteczną ochronę przed zakażeniem się groźnymi wirusami i czynią kąpiele przyjemnymi i relaksującymi.

Zobacz również:

Chemia basenowa Alba

    pixel