Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Pompy do oczka wodnego

( ilość produktów: 1 )

Woda jest i zawsze była atrakcją ogrodu, więc trudno się dziwić, że jest bardzo cenionym elementem aranżacji ogrodowej. Nie tylko stanowi ona naturalną barierę zabezpieczającą przed nadmiernym pyłem i kurzem, ale także doskonale wpływa na wilgotność powietrza. W ogrodach, gdzie brak jest naturalnych zbiorników wodnych, tworzone są sztuczne w postaci np. oczek wodnych, które będą cieszyć oczy pod warunkiem, że będą odpowiednio pielęgnowane. Jednym z niezbędnych urządzeń jest pompa do oczka wodnego. Zobacz, jak wybrać właściwe urządzenie i sprawdź, jakie pompy do oczek wodnych oferuje nasz sklep Rolmarket.pl

Dlaczego pompa do oczka wodnego to konieczność?

Oczka wodne to bardzo gustowna i elegancka dekoracja, więc nie powinno nas dziwić, że są one nieodłącznym elementem aranżacji wielu ogrodów. Może nas cieszyć swoim wyglądem przez długie lata, ale cały projekt, począwszy od planu, aż po wykonanie, powinny opierać się na zaleceniach ekspertów. Bez tego efekt może być daleki od oczekiwań i zamiast dekorować, będzie szpecić ogród. Podczas budowy konieczna będzie odpowiednia folia na oczko wodne, która wypełni otwór wykopany w gruncie i zapewni budowli odpowiednią szczelność. To inwestycja na lata, a zatem dobrze byłoby wybrać materiały najwyższej jakości.

Po wybudowaniu, ważnym problemem dotyczącym wielu oczek wodnych jest oczyszczanie wody. . Problem ten nie dotyczy rzek, potoków i strumyków, w których następuje swobodny przepływ wody, ale również jezior i stawów, mimo że są to zbiorniki z wodą stojącą. W dużych oraz naturalnych akwenach następuje to w sposób swobodny, naturalny dzięki roślinom i mikroorganizmom, które w nim żyją.

Niestety, w sztucznie stworzonych zbiornikach, takich jak oczka wodne czy niewielkie stawy, proces samoczyszczenia wody jest niemożliwy, nawet jeśli spróbujemy zadbać o odpowiednią faunę i florę. Wymagane jest zatem użycie profesjonalnego, specjalnie do tego przeznaczonego sprzętu w postaci pompy do oczek wodnych. Jeśli nie zostaną one użyte, to woda ulegnie zanieczyszczeniu, porośnie glonami i zacznie gnić, co będzie miało destrukcyjny wpływ na cały zbiornik. Grożą jej przecież pyły i kurz oraz wszelkie zanieczyszczenia roślinne, jak choćby opadające liście czy płatki kwiatów. Zanieczyszczony nimi zbiornik nie tylko nie będzie dobrze wyglądał, ale również może odstraszać swoim zapachem i przyciągać owady, m.in. komary, które zaczną się w nim rozmnażać.

Jak działają pompy do oczka wodnego?

Pompa wodna to urządzenie, dzięki któremu oczko wodne może funkcjonować prawidłowo. Jej działanie wykorzystuje zjawisko filtrowania, co pozwala wychwycić i usunąć powstałe w zbiorniku zanieczyszczenia. Pompa działa na zasadzie tłoczenia wody do filtrów, gdzie zostaje oczyszczona. Po tym zabiegu zostaje ona przekierowana do dysz fontannowych, gdzie z kolei następuje jej odpowiednie napowietrzenie. Pompa zatem korzystnie wpływa na funkcjonowanie oczka wodnego, gdyż dzięki niej woda jest czysta i pozbawiona glonów. Tak przefiltrowana woda jest nie tylko ładna, ale dzięki temu oczko wodne może stanowić nie tylko estetyczną dekorację ogrodu, ale także miejsce dla ryb i innych wodnych mieszkańców. Na oczyszczonej powierzchni wody dobrze będą się prezentować także ozdoby do oczka wodnego oraz figurki ozdobne, takie jak kaczki lub inne ptactwo wodne.

Jaką pompę wybrać do oczka wodnego?

Wiemy już, że pompa do oczka wodnego to konieczność, a zatem czas zastanowić się, w jaki sposób można dokonać odpowiedniego wyboru. Można skorzystać z pompy zewnętrznej – znajdującej się poza zbiornikiem wodnym lub wewnętrznej – całkowicie zanurzonej w wodzie. Wybór zależy od naszych potrzeb i względów estetycznych oraz sposobu zagospodarowania zbiornika.

Wskazane wyżej główne różnice to jednak nie jedyne czynniki, które należy brać pod uwagę przy wyborze pomp. Znacznie ważniejsze są takie aspekty jak:

wydajność, czyli jaką maksymalną ilość wody pompa jest w stanie przepompować przez godzinę (podawana w l/h). Warto wybrać pompę o takiej wydajności, która będzie odpowiednia do wielkości naszego zbiornika wodnego.

maksymalna wysokość podnoszenia wody (H max) – należy ją brać pod uwagę głównie wtedy, gdy w zbiorniku zamierzamy zainstalować fontannę lub kaskadę. Najbardziej odpowiedni pomiar uzyskamy na poziomie lustra wody.

wielkość poboru mocy – tutaj w zależności od czasu działania pompy i wielkości zbiornika możemy zdecydować o wyborze pompy o mocy 220 V. Dostępne są również pompy niskonapięciowe 12V lub wykorzystujące transformator o mocy 24 V.

W celu odpowiedniego działania pompy warto wybrać także kompatybilne z nią filtry, które sprawiają, że woda w zbiornikach wodnych nie mętnieje i nie zielenieje. Filtry nie pracują samodzielnie, lecz muszą być połączone z pompami wodnymi, które tłoczą do nich zanieczyszczoną wodę. Ich wydajność trzeba dostosować do wielkości oczka wodnego, należy też uwzględnić to, czy w zbiorniku będą żyły ryby. Ważne jest, by miejsce poboru wody do filtrowania znajdowało się jak najdalej od miejsca wypływu oczyszczonej wody. Filtr można umieścić w strefie płytkiej wody lub na brzegu, co bardzo ułatwia jego czyszczenie.

Wybierz odpowiednią pompę dla siebie

W ofercie sklepu Rolmarekt.pl znajdziesz szeroki wybór pomp do oczek wodnych. Znajdują się wśród nich pompy fontannowe oraz zwyczajne pompy czyszczące, których zadaniem jest jedynie oczyścić wodę z zanieczyszczeń. Wybór urządzanie zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, ale przed zamówieniem proponujemy sprawdzić wszystkie wymienione wyżej parametry. Dzięki temu wybierzesz produkty odpowiednio dopasowany do pracy w warunkach, jakie panują w Twoim ogrodzie.

Nasz sklep oferuje również sprzęt dodatkowy, a więc filtry oraz oświetlenie. Jednym słowem znajdziesz u nas wszystko to, co jest niezbędne do wybudowania i utrzymania wymarzonego stawu, spełniającego wszystkie wymogi idealnego zbiornika wodnego. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Jesteśmy przekonani, że dobrze oczyszczone oczko będzie doskonale prezentować się w Twoim ogrodzie.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "oczka wodne" :

      pixel