Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Pompy do oczka wodnego

( ilość produktów: 24 )

Woda jest i zawsze była atrakcją ogrodu. Nie tylko stanowi naturalną barierę zabezpieczającą przed nadmiernym pyłem i kurzem, ale także doskonale wpływa na wilgotność powietrza. W ogrodach, gdzie brak jest naturalnych zbiorników wodnych, tworzone są sztuczne w postaci np. oczek wodnych. Oczko wodne to bardzo gustowna i elegancka dekoracja ogrodu. Aby cieszyła nas przez długie lata należy jej wykonanie najpierw dobrze zaplanować, a następnie poprawnie wybudować zgodnie z zaleceniami ekspertów.
W każdym zbiorniku wodnym najważniejsze jest oczyszczanie wody. W dużych oraz naturalnych akwenach następuje to w sposób swobodny, naturalny dzięki roślinom i mikroorganizmom.
W sztucznie stworzonych zbiornikach np. oczko wodne, proces samoczyszczenia wody jest niemożliwy. Wymagane jest zatem użycie profesjonalnego, specjalnie do tego przeznaczonego sprzętu w postaci pomp do oczek wodnych.

Jak działają pompy do oczka wodnego?

Pompa wodna to niezbędne narzędzie do prawidłowego funkcjonowania oczka wodnego. Jej działanie oparte jest na zasadzie tłoczenia wody do filtrów, gdzie zostaje oczyszczona, a następnie przekierowana do dysz fontannowych, tam z kolei następuje jej odpowiednie napowietrzenie. Pompa zatem korzystanie wpływa na funkcjonowanie oczka wodnego, w którym woda jest czysta i pozbawiona glonów. Dzięki temu oczko wodne może stanowić nie tylko estetyczną dekorację ogrodu, ale także miejsce dla ryb i innych wodnych mieszkańców.

Jaką pompę wybrać do oczka wodnego?

Wybór odpowiedniej pompy do oczka wodnego, tj. zewnętrznej – znajdującej się poza zbiornikiem wodnym lub wewnętrznej – całkowicie zanurzonej w wodzie, zależy od naszych potrzeb i względów estetycznych, a także przeznaczenia.

Przy wyborze pompy należy jednak wziąć pod uwagę trzy najważniejsze aspekty:

- wydajność, czyli jaką maksymalną ilość wody jest w stanie przepompować w ciągu godziny (podawana w l/h). Warto wybrać pompę o takiej wydajności, która będzie odpowiednia do wielkości naszego zbiornika wodnego.
- maksymalna wysokość podnoszenia wody (H max) – należy ją brać pod uwagę głównie wtedy, gdy w zbiorniku zamierzamy zainstalować fontannę lub kaskadę. Najbardziej odpowiedni pomiar uzyskamy na poziomie lustra wody.
- wielkość poboru mocy – tutaj w zależności od czasu działania pompy i wielkości zbiornika możemy zdecydować o wyborze pompy o mocy 220 V. Dostępne są również pompy niskonapięciowe 12V lub wykorzystujące transformator o mocy 24 V.

W celu odpowiedniego działania pompy warto wybrać także kompatybilne z nią filtry, które sprawiają, że woda w zbiornikach wodnych nie mętnieje i nie zielenieje. Filtry nie pracują samodzielnie, lecz muszą być połączone z pompami wodnymi, które tłoczą do nich zanieczyszczoną wodę. Ich wydajność trzeba dostosować do wielkości oczka wodnego, należy też uwzględnić to, czy w zbiorniku będą żyły ryby Ważne jest, by miejsce poboru wody do filtrowania znajdowało się jak najdalej od miejsca wypływu oczyszczonej wody. Filtr można umieścić w strefie płytkiej wody lub na brzegu, co bardzo ułatwia jego czyszczenie.

W ofercie sklepu znajdziesz pompy do oczek wodnych, pompy fontannowe, filtry oraz oświetlenie, a zatem wszystko to, co jest niezbędne do wybudowania i utrzymania wymarzonego stawu, spełniającego wszystkie wymogi idealnego zbiornika wodnego.

Zobacz również:

Pompy do oczka wodnego Aquael     Pompy do oczka wodnego Aqua Nova

    pixel