Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrotkanina pod truskawki

( ilość produktów: 12 )

Agrotkaniny pod truskawki od Rolmarket

Truskawki to delikatne rośliny, które preferują żyzną glebę. Niestety na takiej glebie rozwijają się również odporniejsze od truskawki rośliny dzikie. W wypadku zachwaszczenia truskawki muszą więc konkurować o dostęp do substancji odżywczych, światła oraz wody z innymi roślinami co znacząco hamuje ich rozrost i ogranicza ilość owoców. Dodatkowo chwasty mogą zarazić truskawki chorobami i pasożytami. Dlatego, każda dzika roślina pojawiająca się na terenie plantacji truskawek jest gościem niepożądanym. Sytuacji nie ułatwia fakt, że jest to typ gościa-natręta, który nie odpuści sobie kolejnej wizyty, bez konkretnej reakcji ze strony gospodarza. Plantatorze – pozbądź się raz na zawsze nieproszonych gości ze swojej plantacji. Jedyne czego potrzebujesz to agrotkaniny pod truskawki z Rolmarketu. To tkaniny ściółkujące, które z jednej strony pozwalają na rozrost sadzonek wyłącznie w określonym miejscu, z drugiej natomiast chronią delikatny układ korzeniowy roślin!

Agrotkanina pod truskawki – ochrona przed przymrozkami

Kolejnym zagrożeniem czyhającym na nasze biedne, delikatne truskawki są zmienne temperatury, w szczególności jeżeli spadają one poniżej 0°C. Truskawka to roślina szczególnie narażona na szoki temperaturowe spowodowane gwałtowną zmianą warunków pogodowych. Najbardziej czuły element krzewu truskawki znajduje się pod ziemią i jest nim układ korzeniowy. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo i zdrowy wzrost sadzonek, należy zabezpieczyć glebę podłożem ściółkującym. Każda agrotkanina pod truskawki (wykonana z włókien sztucznych lub biomasy) dostępna w naszym sklepie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza oraz wody pomiędzy glebą a powierzchnią, oraz pomaga w utrzymaniu nieco wyższej temperatury wewnątrz gleby.

Agrotkanina do truskawek sprawdzi się na każdej ekoplantacji!

Podłoża ściółkujące takie jak na przykład agrotkanina do truskawek doskonale sprawdzą się na każdego bioplantacji! Skoro dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możemy ograniczyć rozrost chwastów, to możemy również powstrzymać się od stosowania chemicznych preparatów chwastobójczych. W ofercie naszego sklepu znajdziesz również agrowłókniny biodegradowalne. To podłoża, które w ramach stopniowej biodegradacji wydzielają do podłoża substancje odżywcze, niezwykle cenne dla rozrostu truskawek.

Agrotkaniny do truskawek – jak je rozkładać?

Agrotkaniny do truskawek rozkładamy w podobny sposób, jak inne typy podłoża ściółkowego. Z powierzchni podłoża należy pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, spulchnić je, a następnie wyrównać. Następny etap to rozkładanie – agrotkanina musi równo przylegać do gleby na całej powierzchni plantacji.

 

    pixel