Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kaptury ochronne 50g

( ilość produktów: 28 )

Kaptur ochronny służy m.in do osłaniania roślin zimujących w gruncie przed przymrozkami, silnymi wiatrami oraz opadami. 

Kaptur wykonany jest z grubej, zimowej agrowłókniny o gramaturze 50g. Wysoka gramatura gwarantuje większą odporność oraz wytrzymałość. Kaptur ochronny zabezpiecza także przed utratą wilgoci, szczególnie przydatny jest podczas bezśnieżnej zimy, gdy brak ochronnej warstwy śniegu. 

Poza niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi kaptur może służyć do otulania pni drzew i krzewów przed ogryzaniem oraz silnym promieniowaniem słonecznym. 

Kaptur ochronny 50g – dlaczego warto osłaniać nim rośliny?

Późną jesienią, zimą i wczesną wiosną w naszym kraju panują naprawdę niskie temperatury. O tej porze roku rośliny potrzebują specjalnej ochrony. Kaptur ochronny okaże się nieocenioną pomocą zwłaszcza dla roślin zimujących w ziemi lub w dużych donicach. Ochrona przed przymrozkami i mrozami to jednak nie wszystko. Kaptury z agrowłókniny osłaniają także rośliny przed wysuszającym zimowym wiatrem i zabezpieczają je przed utratą wilgoci. Ich umieszczenie w ogrodzie powinno być obowiązkowe zwłaszcza podczas bezśnieżnych zim, gdy na drzewach i krzewach nie ma ochronnej warstwy śniegu. Zima to szczególna pora roku. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór kapturów ochronne z agrowłókniny, także ozdobnym z nadrukami. Święta Bożego Narodzenia sprzyjają dekorowaniu domów i ogrodów. Dlaczego nie udekorować by także roślin? Kaptury ochronne z wizerunkami bałwanków czy świętego Mikołaja świetnie sprawdzą się w tej roli! Szczegółowe informacje na temat właściwości każdego z produktów znajdziesz w jego opisie.

Kaptury ochronne na rośliny – jak używać?

Kaptury ochronne zapewniają roślinom kompleksową ochronę. Ich niewątpliwą zaletą jest także fakt, że są bardzo łatwe w montażu. Kaptur należy nałożyć bezpośrednio na roślinę, a następnie zacisnąć za pomocą wmontowanego sznurka ściągającego. Taka konstrukcja stworzy skuteczną zaporę przed niskimi temperaturami i innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Kapturów można używać wielokrotnie – nie jest to inwestycja jedynie na jeden sezon. Ich trwałość gwarantuje wysokiej jakości materiał, z którego je wykonano - biała agrowłóknina wyposażona w stabilizator UV. Pamiętaj, aby podczas cieplejszych pór roku osłaniać swoje rośliny kapturami o mniejszej gramaturze – 30g w zupełności wystarczy. W razie jakichkolwiek pytań związanych z korzystaniem z kapturów ochronnych na zimę zachęcamy do kontaktu. Z chęcią udzielimy użytecznych wskazówek i pomożemy w wyborze odpowiedniego produktu. 

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:
    pixel