Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Żywołapki na koty

( ilość produktów: 9 )

Bezpańskie koty, które włóczą się ulicami polskich miast i miasteczek to zjawisko, z którym próbują walczyć towarzystwa opieki nad zwierzętami oraz fundacje pomagające bezdomnym kotom. Łapanie kotów nie jest jednak łatwe, gdyż zdziczałe zwierzęta często uciekają na sam widok człowieka. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi żywołapka na koty.

Pułapka na koty - żywołapka

Stosowanie żywołapki to jeden z lepszych sposobów na łapanie bezpańskich kotów. Jest dla nich w pełni bezpieczny, a złapany do pułapki kot ma co prawda odciętą drogę ucieczki, ale pozostaje w pełni sił. Żywołapka jest bowiem tak skonstruowana, że nie czyni kotu żadnej krzywdy i pozostaje on bez ani jednego zadraśnięcia.

Żywołapka na kota jest skontruowana w taki sposób, by zwabiony przez zapach przysmaku kot wchodzi do środka, co natychmiast uruchamia zapadnię i zatrzaskuje za nim klatkę, uniemożliwiając mu wycofanie się na zewnątrz. Kot zostaje zatem w klatce, a osoba, która ustawiła pułapkę może bezpiecznie podejść do niego i przewieźć go do schroniska lub inne bezpieczne miejsce. Pułapka po opróżnieniu nadaje się do ponownego użytku, więc bez przeszkód można ponownie wykorzystać ją w miejscu, w którym przebywają bezpańskie koty.

Żywołapka na koty - skuteczna łapka i bezpieczna dla zwierząt

W naszym sklepie znajdziesz pułapki na koty różnego rodzaju. Są wśród nich pułapki jednostronne, które mechanizm wabiący mają tylko po jednej stronie. Są również pułapki obustronne, do których kot może wejść z obu stron. Niezależnie jednak od tego, z której strony wejdzie, pułapka zatrzaśnie się z obu stron, a tym samym uniemożliwi mu ponowne wyjście na zewnątrz.

Żywołapka, która pomaga złapać kota, może być również wykorzystana do łapania lisów, kun czy łasic. Niezależnie od tego, jakie zwierzę chcesz do niej złapać powinieneś zadbać o to, by w jej wnętrzu znalazł się smakołyk dopasowany do preferencji gatunku łapanego zwierzęcia. Pozwoli to uniknąć pomyłek i sytuacji, w których w Twoim ogrodzie zamiast złapania kuny czy łasicy, do klatki wejdzie kot sąsiada. Na szczęście, nawet jeśli taka pomyłka miała by miejsce, żywołapka nie zrobi złapanemu krzywdy, lecz co najwyżej spowoduje jego niewolę przez pewien czas. Można zatem powiedzieć, że żywołapka to na pewno najskuteczniejsza i najbardziej humanitarna metoda łapania zwierząt, którą możesz wykorzystać na wolnym powietrzu i w zabudowaniach gospodarczych.

    pixel