Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Żywołapki na kuny

( ilość produktów: 12 )

Kuny to szkodniki, które potrafią poczynić wiele szkód w domu i zabudowaniach gospodarczych. Ich przysmakiem są surowe jajka, dlatego często ich celem są kurniki. Są jednak zagrożeniem nie tylko dla hodowców drobiu, ale dla wszystkich posiadaczy domów, gdyż szukając schronienia chętnie korzystają ze strychów, czyniąc duże spustoszenie m.in. w ociepleniu poddaszy. Walka z nimi jest dość trudna, ale z pomocą przychodzi żywołapka na kuny. Zobacz, jakie żywołapki znajdziesz w naszym sklepie.

Żywołapka na kuny - skuteczny sposób na walkę z kunami

Walka ze szkodnikami, do których niewątpliwie należą również kuny, wymaga sporo wysiłku. Metod walki z nimi jest wiele, a do najpopularniejszych należą różnego rodzaju pułapki i trutki na szkodniki, odstraszacze zwierząt czy żywołapki. Trutki na szkodniki budzą wiele wątpliwości, szczególnie wśród obrońców zwierząt, którzy nie godzą się na ich uśmiercanie. Z ich punktu widzenia znacznie lepsze do walki z kunami są pułapki żywołowne. 

Żywołapka to pułapka na kuny, która pozwala złapać kunę nie czyniąc jej krzywdy. Złapane zwierzę  można wywieźć daleko od zabudowań gospodarczych, do lasu, gdzie będzie miała dobre warunki do życia, a jednocześnie nie będzie uprzykrzać nam życia i czynić kolejnych szkód.

Pułapka żywołowna to wytrzymała klatka wykonana z drutów ocynkowanych. Jej konstrukcja opiera się na systemie zapadek i zawiera mechanizm spustowy, który zatrzaskuje się, gdy zwierzę wejdzie do środka. We wnętrzu pułapki jest miejsce, by zamocować wabik czyli przysmak, który skłoni zwierzę do wejścia do środka. Gdy kuna skusi się przysmakiem i wejdzie do środka pułapka zatrzaśnie się i uniemożliwi jej wyjście na zewnątrz. Tak złapaną kunę można wywieźć i zapomnieć o zniszczeniach, które powodowała. Najlepiej wywieźć kuny jak najdalej miejsca zamieszkania i innych skupisk ludzkich, by nie zrobić komuś niedźwiedziej przysługi. Dobrym pomysłem będzie środek dużego lasu czy inne tereny niezamieszkane. Dzięki temu kuna będzie mogła żyć w naturalnym środowisku i bez trudu znajdzie pożywienie.

Wśród tego typu pułapek znajdziesz małe pułapki jednostronne, jak i nieco większe modele, do których można wejść z obu stron. Dzięki temu zwiększa się prawdopodobieństwo schwytania szkodników i proces ich zwalczania może być skuteczniejszy. 

Żywołowna pułapka na kuny będzie skuteczna, ale pod warunkiem przestrzegania określonych zasad przy jej montażu. Kuny mają czuły węch, więc należy montować pułapkę w taki sposób, by nie było czuć na niej zapachu człowieka. Konieczne będą zatem rękawiczki ochronne,  z pomocą których pułapka na kuny zostanie umieszczona w miejscu zwiększającym szanse na jej złapanie. Może to być strych lub kurnik, a więc każde miejsce, w którym widzimy efekty destrukcyjnej działalności kuny. Podobne zasady ostrożności należy zachować mocując we wnętrzu pułapki przynętę. 

Po zainstalowaniu  żywołapki na kuny należy zaglądać do niej i sprawdzać, czy pozostaje pusta, czy może szkodnik został już schwytany. Warto pamiętać, że pułapka na kuny jest niewielkich rozmiarów, więc raczej nie złapią się w nią psy lub koty. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to pułapka żywołowna, więc nawet jeśli zwierzę domowe zostałoby w nią schwytane, to i tak nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo poza chwilowym pobytem w klatce. 

Humanitarny sposób na kuny - pułapka żywołapka

W naszym sklepie Rolmarket.pl znajdziesz pułapki na kuny, które mogą służyć również do łapania innych niedużych zwierząt takich jak lisy, bobry, wydry czy łasice. Do wyboru masz kilka modeli, które różnią się od siebie wielkością, ale łączy je to, że żadna łapka nie spowoduje krzywdy żadnego zwierzęcia. Dzięki temu walcząc ze szkodnikami nie musisz martwić się, że musisz je zabijać lub truć, bo żywołapka na kuny działa na innej zasadzie niż trutki czy inne sposoby walki z tymi zwierzętami, których celem jest ich śmierć.

Kupując żywołapkę musisz pamiętać, że skuteczność jej działania zależy nie tylko od miejsca ustawienia pułapki, ale również od tego, jak przygotujesz ją na przyjęcie zwierzęcia. Musisz pamiętać, że kuny mają doskonały węch i podczas ustawiania pułapki i wkładania wabika powinieneś używać rękawic ochronnych. Najlepiej by było, żeby całe ubranie było świeżo wyprane, bo dzięki temu zmniejszysz prawdopodobieństwo, że kuna wyczuje Twój zapach. Działając z taką ostrożnością możesz mieć niemal pewność, że pułapka spełni swoje zadanie, a Ty w końcu zapomnisz o szkodach, które wyrządziła kuna.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pułapek żywołownych w naszym sklepie Rolmarket.pl. Znajdziesz u nas nie tylko pułapki na kuny, ale również pułapki do łapania innych szkodników. Możesz wybrać żywołapki na szczury, żywołapki na koty i żywołapki na myszy. Mamy również różnego rodzaju preparaty na szkodniki, dzięki którym zwalczysz nie tylko gryzonie, ale też uciążliwe owady, m.in. muchy czy komary. Jednym słowem w naszym sklepie znajdziesz wszystko, co pozwoli pozbyć się szkodników ze swojego otoczenia. W końcu będziesz mógł zapomnieć o zniszczeniach spowodowanych przez niechciane zwierzęta i cieszyć się spokojnym wypoczynkiem na łonie natury.

Powiązane kategorie (Pułapki na szkodniki):

Inne powiązane kategorie:

    pixel