Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Pułapki i trutki na szkodniki

( ilość produktów: 146 )

Obecne w naszym gospodarstwie szkodniki, takie jak szczury, łasice, kuny czy norki mogą wyrządzić niemałe szkody. By skutecznie się ich pozbyć, wykorzystać możemy różnego rodzaju pułapki i trutki. W kategorii tej znajdą Państwo między innymi żywołapki, odstraszacze na gryzonie, wabiki czy karmniki deratyzacyjne. Zróżnicowane wymiary różnego rodzaju pułapek pozwalają na dostosowanie najskuteczniejszej do wielkości danego zwierzęcia metody.

Pułapki humanitarne

Jeżeli chodzi o żywołapki, czyli pułapki żywołowne, to są to przede wszystkim produkty humanitarne, które w żaden sposób nie wyrządza krzywdy chwytanym drapieżnikom. Najlepiej jest zaopatrzyć się w model wykonany z wysokiej jakości materiałów charakteryzujących się dużą wytrzymałością i odpornością oraz wyposażony w wygodny uchwyt umożliwiający przenoszenie. Zanim skorzystamy z urządzenia, pamiętajmy o założeniu czystego ubrania, najlepiej świeżo wypranego, oraz jednorazowych rękawiczek.

A może ultradźwięki?

Równie skuteczne są ultradźwiękowe odstraszacze na gryzonie. Związane jest to z faktem, że fale ultradźwiękowe wpływają ujemnie na system nerwowy szkodników, powodując opuszczanie przez nie swoich kryjówek. Wysokiej mocy ciśnienie akustyczne leży poza zakresem słyszalności ludzi oraz większości zwierząt domowych. Nie powoduje ono także zakłóceń działania odbiorników telewizyjnych i radiowych czy elektronicznych urządzeń alarmowych. Skuteczność działania urządzenia jest widoczna już po kilku dniach. Pobór prądu jest na tyle niewielki, że urządzenie może pracować przez całą dobę.

Chwytanie zwierzęcia ułatwią nam także specjalne wabiki na bazie naturalnych składników, które są w 100% bezpieczne, nie trujące. Chcąc wykonać ścieżki zapachowe z przynętą, należy nasączyć niewielką szmatkę kilkoma kroplami produktu i przywiązać do niej sznurek tak, by z pozycji stojącej sięgał ziemi. Następnie przeciągamy ją przez obszar, gdzie spodziewamy się przemieszczania się drapieżnika kierunkiem wprost do miejsca wabienia i zostawiamy.

Chcąc zabezpieczyć elewację, balkon, okno, gzyms, wnękę czy rzeźbę przed szkodliwym działaniem ptaków, najlepiej posłużyć się specjalną siatką wykonaną z wytrzymałego materiału odpornego na działanie dużych wahań temperatur oraz promieniowania UV. Jej montaż ułatwią specjalne zaczepy z poliwęglanu, których chropowata powierzchnia pozwala na precyzyjne rozprowadzenie kleju i łatwe przymocowanie w wyznaczonym punkcie. Produkt gwarantuje zarówno profesjonalny, jak i estetyczny montaż bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi.

Zobacz nasze produkty:

pixel