Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Barenbrug

( ilość produktów: 15 )

Holenderska firma Barenbrug to ponad 100-letnie doświadczenie w hodowli i produkcji nasion. Dzięki dbałości o jakość i przywiązywanie dużej wagi do rozwoju, marka niezmiennie od lat cieszy się uznaniem na całym świecie.

Firma Barenbrug została założona 15 czerwca 1904 roku w Arnhem przez Josepha Barenbruga jako urzeczywistnienie jego fascynacji gatunkami traw. Uważał on, że nasiona traw nie powinny być pozyskiwane jak dotąd praktykowaną metodą ze stodół, gdzie tradycyjnie suszono siano, lecz powinny być profesjonalnie hodowane przez wyspecjalizowane firmy. W 1908 roku wydał książkę „Pieniądze w trawach”, która ukazała na rynku amerykańskim. Dzięki tej publikacji Barenbrug stał się uznanym specjalistą w zakresie traw.

Dzięki przedsiębiorczości Josepha Barenbruga oraz jego dbałości o jakość firma wyróżnia się na rynku od samego początku swego istnienia. Jej niezwykle dynamiczny rozwój datuje się od zapoczątkowania produkcji nasion w 1932 roku oraz mianowania pierwszego inżyniera rolnictwa firmy w roku 1937.

Barenbrug wprowadza ciągłe innowacje i nowe koncepcje w produkcji i hodowli dla wszystkich rodzajów traw. Czołowe pozycje na listach odmian, ale również obecność traw BARENBRUG na prestiżowych imprezach takich jak: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, to najlepsze referencje BARENBRUG.

Mieszanki gazonowe, rekomendowane przez Barenbrug, są doskonałe do zakładania trawników: ozdobnych i sportowych. Dzięki zastosowaniu w nich różnych gatunków i odmian, są dostosowane do zmiennych warunków glebowych i pogodowych.

Mieszanka traw na suzę przeznaczona jest na trawniki narażone na niedobór wody, trawniki na terenach suchych lub bez systemów nawadniających, ogrody, parki i zieleńce, a także na trawniki i boiska ulokowane na piaszczystym podłożu.

Nawożenie również jest bardzo ważne w zabiegach pielęgnacyjnych trawnika. Dobrze nawieziona trawa jest zdrowsza, ma lepszy system korzeniowy, jest bardziej odporna na deptanie i suszę. Nawozy poprawiają kondycję i wygląd naszego trawnika. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić, dlatego warto zwracać uwagę na dawkowanie przedstawione na opakowaniach nawozów gdyż nadmiar może tak samo zaszkodzić jak niedobór.

      pixel