Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Buty i rękawice ogrodowe

( ilość produktów: 60 )

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, wygodę i ochronę ciała przed zabrudzeniami lub skaleczeniami, o które nietrudno podczas wykonania ogrodowych prac, takich jak pielenie, sadzenie roślin, koszenie trawnika czy przycinanie gałęzi, niezbędne będzie zaopatrzenie się w specjalne buty oraz rękawice ochronne. Dzięki szerokiej gamie tego typu produktów, z łatwością dopasujemy je do czynności, którą musimy się zająć w danym momencie.

Buty i rękawice ochronne znakomicie sprawdzają się również w trakcie większości prac budowlanych czy remontowych.

Buty do ogrodu - jak wybrać?

Jeżeli chodzi o buty ogrodowe, to powinny być one przede wszystkim nieprzemakalne i wykonane z mocnego tworzywa, takiego jak PVC czy EVA, które umożliwią wygodną pracę przez wiele godzin bez otarć i pęcherzy. Warto również, aby wyposażone były w antypoślizgową podeszwę umożliwiającą działanie również na mokrych nawierzchniach. Inne, równie praktyczne, rozwiązanie to wyciągany wkład, dzięki któremu z obuwia korzystać będziemy mogli także w okresie jesienno-zimowym.

Osobną kategorię obuwia ogrodowego stanowią buty z kolcami do napowietrzania trawnika, tak zwane aeratory, które mają formę uniwersalnych nakładek. Chodząc w nich po trawie rozluźniamy glebę, gwarantując przenikanie powietrza, wody oraz substancji odżywczych. Sprawia to, że jej korzenie stają się silniejsze, a darń wyrównuje się.

Pracuj w rękawicach

Rękawice, których używać będziemy podczas prac ogrodowych, powinny być trwałe, odporne na uszkodzenia, odpowiednio wyprofilowane i, co najważniejsze, komfortowe – dzięki temu poszczególne zadania przebiegać będą szybciej i dokładniej. Nieodpowiednio dobrane mogłyby krępować ruchy, powodować pocenie się dłoni w trakcie pracy czy przyklejanie się mokrej ziemi.

Do prac z krzewami i roślinami kolczastymi najlepiej sprawdzą się modele z długimi mankietami i wzmocnionymi palcami oraz kciukiem, dzięki czemu zyskamy perfekcyjne dopasowanie. Warto również, by na wierzchniej stronie zastosowana została oddychająca tkanina.

Gdy planujemy prace pielęgnacyjne, zaopatrzyć powinniśmy się w rękawice ogrodowe z uformowanymi palcami gwarantującymi przyczepność i z trwałą wodoodporną wewnętrzną stroną, która ochroni dłonie przed zabrudzeniem i wilgocią.

Jeżeli rękawiczki mają nam służyć do prac związanych z wodą: aranżowaniem oczka wodnego, czyszczeniem pomp czy płukaniem zbiorników kompostowych, najpraktyczniejszym rozwiązaniem będą rękawiczki z trwałą, wodoodporną lateksową powłoką oraz bawełnianą podszewką.

Osoby, które regularnie pracują z narzędziami mechanicznymi i ręcznymi, nie obędą się natomiast bez rękawic ogrodowych wyposażonych w specjalne wkładki absorbujące wstrząsy, których wierzchnia warstwa jest wykonana z oddychającej tkaniny. Dzięki odpowiednio ukształtowanym palcom, możliwe staje się pewne, bezpieczne trzymanie urządzenia. 

pixel