Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nawadnianie kropelkowe

( ilość produktów: 87 )

Rośliny, podobnie jak i inne żywe organizmy, do życia potrzebują wody. Bez niej nie będą rosły i rozwijały się prawidłowo, a podlewanie to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych w każdym ogrodzie. Do podlewania można wykorzystywać różne metody, ale jednym z ciekawszych rozwiązań jest nawadnianie kropelkowe. Szeroki wybór produktów pozwalających na nawadnianie roślin z jego pomocą oferuje nasz sklep Rolmarket.pl. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nawadnianie ogrodu z Rolmarket.pl

Linie kroplujące, które znajdziesz u nas w ofercie, umożliwiają optymalne i wydajne zapewnienie wilgoci glebie, dzięki czemu rośliny mają zapewnione lepsze warunki do wzrostu. Wynika to z faktu, że są to systemy pozwalające na precyzyjne dawkowanie ilości wody i podawanie jej dokładnie tam, gdzie one tego potrzebują. Nawadnianie kropelkowe, w przeciwieństwie do podlewania wykorzystującego węże ogrodowe oraz zraszacze i pistolety, opiera się na podawaniu wody do korzeni, czyli dokładnie tam, skąd mogą ją pobrać rośliny ozdobne. Dzięki temu nie tylko lepiej wykorzystujemy ilość wody, którą podajemy roślinie, ale w przypadku stosowania kroplowników patykowych dbamy również o to, że chwasty, nie mogą się rozrastać, gdyż ukorzeniają się one płycej i nie mają dostępu do wody. 

Drugim aspektem sprawiającym, że nawadnianie kropelkowe jest warte instalacji, jest fakt, że znacząco obniżone zostają koszty dotyczące nawadniania. W końcu bez względu na to, czy jesteś zapalonym ogrodnikiem czy amatorsko zajmujesz się niedużych rozmiarów działką, to doskonale wiesz, że lwią część zajmują właśnie kwestie dotyczące nawodnienia. Montaż instalacji wymaga oczywiście pewnej inwestycji, ale do efektywnego podlewania wystarczy niewiele wody, a więc można liczyć na spore oszczędności. Dodatkową zaletą takiej instalacji nawadniania jest również aspekt ekologiczny. Im lepiej wykorzystasz wodę i zmniejszysz ilość wody zużywanej do podlewania, tym bardziej przyczynisz się do ograniczenia globalnego zużycia wody, a zatem będziesz mieć swoją małą cegiełkę w walce o lepszą kondycję naszej planety.

Szczególnie zachęcamy do zainwestowania w linię kroplującą z kompensacją ciśnienia, ponieważ można liczyć na wiele zalet takiego produktu. Do jego najważniejszych zalet należy na pewno to, że gwarantuje równomierne i precyzyjne nawodnienie całego obszaru, na którym nam zależy. Jako że woda jest równomiernie dawkowana, można być pewnym, że będzie to wiązało się z jej mniejszym zużyciem. Kolejną ważną cechą jest to, że produkty tego typu można bez obaw stosować na wymagających terenach, na przykład na skarpach. 

W naszym asortymencie znajdziesz również sterowniki nawadniania, które pomagają w zaprogramowaniu węży ogrodowych, linii kroplujących lub zraszaczy. Jest to o tyle ważne, że umożliwia to jak najbardziej korzystne zarządzanie zasobami wody.  

System nawadniania kropelkowego - najważniejsze elementy

Nawadnianie kropelkowe składa się z kilku elementów. Pierwszym z nich jest linia kroplująca czyli specjalnie przygotowany wąż doprowadzający wodę, w którym znajdują się otwory. Dodatkiem do rury kroplującej mogą być zraszacze lub kroplowniki, które instaluje się w otworach. Wybór zależy od tego, czy instalacja ma być stosowana do podlewania roślin lubiących nawadnianie dolistne, czy może lepiej na nie działa dostarczanie wody poprzez korzenie. 

Do instalacji należy wykorzystać wąż o odpowiedniej długości i średnicy, który posłuży do wykonania systemu nawadniania kropelkowego na całej powierzchni upraw. Rozstaw rur i kroplowników należy dopasować do parametrów danego pola lub rabaty, która ma być nawadniana z pomocą nawadniania kropelkowego.

W sytuacji, w której nawadnianie kropelkowe jest wykonywane wzdłuż żywopłotu lub wzdłuż dużej rabaty z roślinami ozdobnymi, warto w instalacji wykorzystać kroplowniki patykowe. Zakłada się je na rurę doprowadzającą wodę i z ich pomocą doprowadza się odpowiednią ilość wody bezpośrednio do korzeni roślin. Dzięki temu obniża się zużycie wody do użytej do podlewania, a jednocześnie zwiększa się jego efektywność ograniczając straty wynikające z parowania. Wpływa to bardzo dobrze na poprawę warunków życia roślin i w efekcie świetnie wpływa na ich wygląd.

Bardzo istotnym elementem systemu nawadniania kropelkowego jest reduktor ciśnienia. Pozwala on dostosować ciśnienie z sieci do ciśnienia umożliwiające pracę urządzeń służących do nawadniania kropelkowego. Jest on konieczny zawsze, za wyjątkiem sytuacji, w których nawadnianie kropelkowe odbywa się w sposób grawitacyjny. W takich systemach reduktor ciśnienia jest niepotrzebny i nawadnianie będzie dobrze działać również bez niego.

Nawadnianie kropelkowe - o czym warto pamiętać?

Najprościej mówiąc, nawadnianie kropelkowe to system, który dostarcza wodę roślinom w dawkach dla nich właściwych, to jest zgodnie z ich zapotrzebowaniem na nią. Woda transportowana jest przy użyciu taśmy lub linii kroplującej. Taśmy kroplujące rozkłada się pomiędzy roślinami, a na końcach tych linii montowane są kroplowniki lub mikrozraszacze. Dużą popularnością cieszy się ten sposób nawadniania w przypadku pól uprawnych i ogrodów. Nawadnianie kropelkowe to dobre rozwiązanie również w przypadku nawadniania warzyw, owoców i krzewów ozdobnych, żywopłotów i skalniaków.

System nawadniania kropelkowego głównie wykorzystywany jest na polach uprawnych. Rolnicy coraz bardziej doceniają korzyści, jakie daje jego stosowanie oraz cenią sobie możliwości dopasowania go do specyfiki uprawy oraz terenu, na którym ma być on zainstalowany. Ceniony jest również w ogrodach i coraz częściej wykorzystują go osoby, które chcą oszczędzić wodę i którym zależy na oszczędności czasu i pieniędzy, a przy okazji chcą zadbać o swój ogród i wybierają akcesoria mające dobry wpływ na jego kondycję. Ważnym aspektem jest bez wątpienia proekologiczny charakter tego rozwiązania, co również warto mieć na uwadze.

Nawadnianie kropelkowe to zbilansowany sposób na dostarczenie niezbędnych zasobów wody warzywom (takim jak: ziemniaki, pomidory, ogórki, pomidory, szparagi, groch), owocom (takim jak: truskawka, jabłka, wiśnie, borówki), innym roślinom, drzewkom ozdobnym, żywopłotom czy skalniakom. Nawadnianie kropelkowego klasyfikowane jest jako instalacja mikronawadniająca rośliny. Dzięki czemu nigdy nie zostaną one doprowadzone do przesuszenia i stale będą miały dostępną wodę, będącą bez wątpienia  najważniejszym z czynników wpływającym na kondycję roślin w ogrodzie.

Co ciekawe, można go również zastosować w przypadku roślin hodowanych na tarasie czy balkonie. Wymaga to oczywiście odpowiedniego zaprojektowania, by rura doprowadzająca wodę nie była zbyt widoczna, ale jest to możliwe. Dzięki temu nawet na południowym balkonie można zapewnić roślinom stałe nawodnienie bez konieczności nieustannego wykorzystywania konewki. To jednoznacznie wskazuje, jak bardzo uniwersalny i pomocny jest ten system, więc nic dziwnego, że z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. 

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą różnorodnych produktów i akcesoriów, które służą do podlewania rosnących w ogrodzie drzewek i krzewów. Są one również bardzo ważne, gdy chcemy zaoszczędzić czas na nawadnianiu rabatek, warzyw, czy trawnika. 

Jak przygotować się do montażu nawadniania kropelkowego?

Pierwszym krokiem poprzedzającym wykonanie instalacji nawadniania kropelkowego jest określenie powierzchni, jaką chcemy nawadniać z ich pomocą. Warto zastanowić się, jak często mają być rozłożone linie kroplujące, a następnie trzeba obliczyć długość rur, które zapewnią optymalne wykorzystanie systemu, a jednocześnie zapewnią odpowiedni dostęp do wody dla wszystkich roślin rosnących wzdłuż rur kroplujących.

Kolejnym etapem jest wybór rodzaju kroplowników. Być może odpowiednie będę proste rozwiązania oparte o kropelkowy system dawkowania kropel. Spadają one z linii kroplującej prosto na glebę i delikatnie ją nawadniają. Alternatywą jest system wyposażony w zraszacze. Wówczas woda jest rozpryskiwana wkoło na większą odległość i dzięki temu można szybciej nawodnić większą powierzchnię. Jeszcze innym sposobem dozowania jest zastosowanie kroplowników patykowych. Są one idealne dla roślin ozdobnych. Ostatnim etapem jest montaż rur na gruncie, a po jego wykonaniu wystarczy podłączyć go do wodociągów i odkręcić wodę. 

Można również rozważyć montaż sterowania, które będzie automatycznie włączać nawadnianie. Dzięki temu jeszcze lepiej będzie można wykorzystać możliwości linii kroplującej, wprowadzając dużą oszczędność na rachunkach za wodę. Takie rozwiązanie to również oszczędność czasu poświęcanego na włączanie i wyłączanie nawadniania, a zatem można powiedzieć, że ma ono same zalety.

Wybierz nawadnianie kropelkowe w Rolmarket.pl

W naszym sklepie Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór produktów, z pomocą których wykonasz system nawadniania kropelkowego w swoim ogrodzie. Mamy w ofercie zarówno linie, z pomocą których wykonasz instalację systemu w malutkim przydomowym ogródku, jak i linie, z pomocą których przeprowadzisz nawadnianie większych ogrodów lub upraw rolniczych. Ogromną zaletą tych systemów jest bowiem możliwość skalowania i dopasowania do bardzo różnych potrzeb ogrodników i rolników. Zastosowane szybkozłącza i reparatory pozwalają na rozbudowywanie systemu, dzięki czemu za można wykonać najpierw tylko fragment instalacji, a po sprawdzeniu jego skuteczności wykonać kolejną linię. 

W naszym sklepie znajdziesz zestawy służące do zasilania 50, 100, a nawet 200 roślin, a w razie potrzeby możesz je ze sobą dowolnie łączyć, rozbudowując instalację według potrzeb. Oferujemy również odpowiednie akcesoria do linii kroplującej, takie jak szpilki, uchwyty, końcówki, z pomocą których wykonasz dopasowanie systemu do swojego ogrodu i areału upraw.  

Przejrzyj dostępne u nas produkty, a następnie wybierz te, które najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to nasi pracownicy chętnie na nie odpowiedzą, więc nie wahaj się nawiązywać kontaktu. W Rolmarket.pl zależy nam, by Twoje uprawy były jak najlepiej zadbane, więc skontaktuj się z nami już teraz.

Zobacz powiązane kategorie:

pixel