Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Nawadnianie kropelkowe

( ilość produktów: 77 )

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą różnorodnych produktów i akcesoriów, które ułatwiają podlewanie rosnących w ogrodzie drzewek i krzewów. Są one również bardzo ważne, gdy chcemy zaoszczędzić czas na nawadnianiu rabatek, warzyw, czy trawnika. 

Nawadnianie ogrodu z Rolmarket.pl

Linie kroplujące, które znajdziesz u nas w ofercie, umożliwiają optymalne i wydajne zapewnienie wilgoci glebie, dzięki czemu rośliny mają zapewnione lepsze warunki do wzrostu. Drugim aspektem jest fakt, że obniżone zostają koszty dotyczące nawadniania, a więc można liczyć na spore oszczędności. W końcu bez względu na to, czy jesteś zapalonym ogrodnikiem czy amatorsko zajmujesz się niedużych rozmiarów działką, to doskonale wiesz, że lwią część zajmują właśnie kwestie dotyczące nawodnienia. Szczególnie zachęcamy do zainwestowania w linię kroplującą z kompensacją ciśnienia, ponieważ można liczyć na wiele zalet takiego produktu. Do jego najważniejszych zalet należy na pewno to, że gwarantuje równomierne i precyzyjne nawodnienie całego obszaru, na którym nam zależy. Jako że woda jest równomiernie dawkowana, można być pewnym, że będzie to wiązało się z jej mniejszym zużyciem. Kolejną ważną cechą jest to, że produkty tego typu można bez obaw stosować na wymagających terenach, na przykład na skarpach. 

W naszym asortymencie znajdziesz również sterowniki, które pomagają w zaprogramowaniu węży ogrodowych, linii kroplujących lub zraszaczy. Jest to o tyle ważne, że umożliwia to jak najbardziej korzystne zarządzanie zasobami wody. 

 

Nawadnianie kropelkowe - o czym warto pamiętać?

Najprościej mówiąc, nawodnienie kropelkowe to system, który dostarcza wodę roślinom w dawkach dla nich właściwych, to jest zgodnie z ich zapotrzebowaniem na nią. Woda transportowana jest przy użyciu taśmy lub linii kroplującej. Na końcach tych produktów montowane są kroplowniki lub mikrozraszacze. Dużą popularnością cieszy się ten system w przypadku pól uprawnych i ogrodów. Nawadnianie kropelkowe to dobre rozwiązanie również w przypadku nawadniania warzyw, owoców i krzewów ozdobnych, żywopłotów i skalniaków.

System nawadniania kropelkowego głównie wykorzystywany jest na polach uprawnych jak również w ogrodach. Jest to zbilansowany sposób na dostarczenie niezbędnych zasobów wody warzywom (takim jak: ziemniaki, pomidory, ogórki, pomidory, szparagi, groch), owocom (takim jak: truskawka, jabłka, wiśnie, borówki), innym roślinom, drzewkom ozdobnym, żywopłotom czy skalniakom. Nawadnianie kropelkowego klasyfikowane jest jako instalacja mikronawadniająca rośliny. Co ciekawe, można go również zastosować w przypadku roślin hodowanych na tarasie czy balkonie, co jednoznacznie wskazuje, jak bardzo uniwersalny i pomocny jest ten system. 

pixel