Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Trutki na gryzonie

( ilość produktów: 8 )

Gryzonie to zwierzęta, z którymi walczy niemal każdy właściciel gospodarstwa rolnego i domu jednorodzinnego. Lubią osiedlać tam, gdzie zdecydowanie nie powinny, czyli przede wszystkim w naszych piwnicach i spiżarniach. Te podstępne stworzenia z premedytacją niszczą nasze zapasy żywności i inne produkty, które gromadzimy w pomieszczeniach gospodarczych. Na szczęście istnieją sposoby na udaremnienie ich ataków. Najskuteczniejszym z nich są różnego rodzaju trutki na gryzonie, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie. Zachęcamy do zapoznania się z produktami, które oferuje nasz sklep, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt – chętnie pomożemy!

Trutka na gryzonie – czym kierować się przy jej wyborze?

Trutka na szczury czy myszy to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z gryzoniami. Skuteczna trutka unicestwia bowiem myszy i szczury, więc trwale pozwala pozbyć się problemu. Jest to preparat stosowany zazwyczaj w ostateczności, bo niektórzy mają wątpliwości co do zabijania zwierząt i sięgają po trutki na myszy u szczury dopiero wtedy, gdy nie ma innego wyboru i trzeba sięgnąć po radykalne środki. 

Istnieje wiele rodzajów trutek na gryzonie, dlatego przy ich wyborze należy przede wszystkim upewnić się, że są one przeznaczone dla konkretnego rodzaju szkodnika. Inne bowiem będą trutki na krety, inne środki na ślimaki, a jeszcze inne środki na mole. Informacje na ten temat znajdziesz w opisach produktów na naszej stronie oraz na ich opakowaniach. Upewnij się również, że kupowany przez Ciebie preparat jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt domowych. Dobra trutka na szczury powinna zawierać gorzką substancję, która wyeliminuje ryzyko spożycia trutki przez dzieci czy zwierzęta domowe. Oczywiście zawsze jest ona niewyczuwalna dla gryzoni, dzięki czemu zjadają ją nieświadome, że to jedzenie, które przyniesie im śmierć.

Czasem trutka na myszy zawiera również substancje eliminujące zapach rozkładających się ciał szkodników, co w znacznym stopniu ułatwia ich stosowanie. Dzięki temu nie musisz martwić się, że śmierć myszy i szczurów spowodowana przez spożycie trutki będzie wiązała się z nieprzyjemnym zapachem. Prawdopodobnie dopiero przy okazji większych porządków odkryjesz zasuszone truchła myszy i szczurów,  bo często się zdarza, że giną one w miejscach niewidocznych na pierwszy rzut oka.

Trutka na szczury i myszy może mieć różną konsystencję. Często są to trutki w formie pasty uformowanej w kostki, ale są również w formie granulatu i preparaty w proszku. Na uwagę zasługuje również trutka zbożowa, czyli zatrute ziarno, które szybko i skutecznie pozwala wyeliminować myszy i szczury. 

Przeglądając dostępne preparaty, zwróć uwagę na to, czy z pomieszczenia można korzystać od razu po jego aplikacji. Trutka na myszy i szczury nie wymaga zwykle karencji, ale dla pewności sprawdź informację na opakowaniu, gdyż może się okazać, że tak jak niektóre środki na muchy będzie działać drażniąco na człowieka i zanim znów zaczniesz używać pomieszczenia, będziesz musiał chwilę poczekać. Pamiętaj, że trutka na szczury i myszy nie działa od razu. Gryzonie zaczynają zazwyczaj znikać po kilku dniach od zastosowania trutki. Pamiętaj więc, że musisz się wykazać odrobiną cierpliwości.

Jak stosować trutkę na szczury?

Stosowanie trutek nie jest skomplikowane – w większości przypadków wystarczy tylko wysypać ją w miejscu, w którym bywają myszy i szczury, i czekać na pożądany efekt. Odpowiednia dawka preparatu jest uzależniona od liczby gryzoni, choć jej oszacowanie może być trudne. Dawkując trutki używane do deratyzacji najlepiej sugerować się informacjami zamieszczonymi na opakowaniu i postępować zgodnie z informacjami producenta.

Działanie trutki zwykle jest opóźnione, a śmierć szczura czy myszy następuje po upływie około 48 godzin po zjedzeniu preparatu czyli kostki lub granulatu. Dzięki temu śmierć gryzoni nie wywołuje podejrzeń pozostałych szkodników i dzięki temu walka z nimi jest skuteczna. Warto wiedzieć, ze trutki na myszy i szczury, mimo że powodują śmierć gryzoni, mają na uwadze względy humanitarne. Zgon nie wywołuje u gryzoni stresu czy agonalnych bólów – występuje on w wyniku krwotoku wewnętrznego. Dzięki temu preparat nie wzbudza awersji u reszty osobników, co pozwala na skuteczne wyeliminowanie całego stada. Stosowanie preparatu należy zaprzestać dopiero wtedy, gdy żadne gryzonie nie będą się już pojawiać, a wyłożona trutka na myszy i szczury przestanie znikać w miejsca, w którym została ułożona. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z wyborem odpowiedniego preparatu lub jego używaniem zachęcamy do kontaktu. Zawsze służymy radą i pomocą, co sprawia, że zakupy w naszym sklepie na pewno będą udane!

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą preparatów gryzoniobójczych. Oprócz trutki na myszy i szczury znajdziesz u nas również pułapki na szkodniki i odstraszacze na zwierzęta, dzięki którym będziesz mógł skutecznie pozbyć się niechcianych gości. Jeśli nie chcesz być odpowiedzialnym za śmierć zwierzaków, a jednocześnie masz dość szkód przez nie powodowanych, to polecamy żywołapki. Szczegółowe informacje na ich temat znajdziesz w odpowiedniej kategorii i opisach produktów.

    pixel