Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Trutki na krety

( ilość produktów: 8 )

Piękny, zadbany ogród to duma każdego właściciela. Niestety, wiele działek narażonych jest na zeszpecenie nieestetycznymi, rozsianymi tu i ówdzie kretowiskami. Można się przed tym skutecznie obronić, likwidując na zawsze problem kretów na łąkach, trawnikach w parkach czy ogrodach. W tym celu warto sięgnąć po różne środki odstraszające, a także trutki na krety likwidujące problem gryzoni i związanych z ich obecnością niedogodności.  

Jak skutecznie pożegnać się z kretem?

 Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów oraz środków odstraszających na krety i inne gryzonie. Ich schemat działania jest bardzo zróżnicowany. Poza tradycyjnymi trutkami, powodującymi śmierć zwierzęcia na skutek zatrucia pokarmowego spowodowanego substancjami bioaktywnymi, na szczególną uwagę zasługują na przykład preparaty, które działają w bardziej pośredni sposób. Niektóre z nich imitując opady deszczu, przywabiają owady oraz gąsienice, będące naturalnym pokarmem kreta, które pokrywają się później szkodliwymi substancjami przyjmowanymi przez kreta wraz z normalnym pokarmem. Z powodu wywołanych w ten sposób dolegliwości żołądkowych, gryzoń zostaje skutecznie unieszkodliwiony, ponieważ zmusza się go do ograniczenia naturalnej aktywności. Niekiedy dobrym rozwiązaniem problemu gryzoni na działce okazuje się również zastosowanie specjalnej pułapki na krety, za której główną zaletę uznaje się możliwość wielokrotnego użytku oraz wytrzymałość na uszkodzenia. 

Jak odstraszyć krety bez ich uśmiercenia?

Oczywiście, aby pozbyć się problemu kreta na działce, nie trzeba od razu uciekać się do tak drastycznych środków, jak jego uśmiercenie za pomocą trutki na krety. W wielu sklepach można bowiem zaopatrzyć się w różne odstraszacze, które przeciwdziałają osiedlaniu się kretów w ogrodzie czy na łące, nie czyniąc przy tym im żadnej krzywdy. Jeśli nie chcemy koniecznie zabić kreta, powinniśmy zaopatrzyć się w  ekologiczne preparaty, które wlewa się do otworów w kopcu, zabezpieczając je później odpowiednio przed światem zewnętrznym. Wspomniane substancje mają bardzo nieprzyjemny dla kretów zapach, stąd też rezygnują one z osiedlania się w danym miejscu, przenosząc się gdzie indziej. Produkty takie są w pełni ekologiczne, co oznacza, że nie zagrażają one ani życiu, ani zdrowiu samego zwierzęcia, ani też jego otoczenia. Takie preparaty cechuje ponadto uniwersalność zastosowania, z powodzeniem można bowiem wykorzystywać je zarówno w przydomowych ogródkach, na działkach, jak i na stadionach piłkarskich, lotniskach, dużych polach uprawnych itp.

      pixel