Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Trutka na krety, środek, preparat

( ilość produktów: 8 )

Piękny, zadbany ogród to duma każdego właściciela. Niestety, wiele działek narażonych jest na zeszpecenie nieestetycznymi, rozsianymi tu i ówdzie kretowiskami. Można się przed tym skutecznie obronić, likwidując na zawsze problem kretów na łąkach, trawnikach w parkach czy ogrodach. W tym celu warto sięgnąć po różne środki odstraszające, a także trutki na krety likwidujące problem gryzoni i związanych z ich obecnością niedogodności. Zobacz, jakie preparaty na krety znajdziesz w sklepie Rolmarket.pl

Jak skutecznie pożegnać się z kretem?

Kopce na wypielęgnowanym trawniku to prawdziwa zmora, a pojawienie się kolejnego kopca sprawia, że chcemy jak najszybciej się pozbyć kreta, który zamieszkał w naszej okolicy. Krety nie tylko niweczą wysiłek wkładany w pielęgnowanie trawnika, ale również niszczą uprawy kwiatów i warzyw, zjadając ich korzenie. Nic zatem dziwnego, że skuteczna trutka na krety cieszy się dużym zainteresowaniem każdego ogrodnika.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów oraz środków odstraszających na krety i inne gryzonie. Są to odstraszacze zwierząt, trutki na szkodniki oraz różnego rodzaju pułapki, które pozwalają wyłapać niechcianych gości. Ich schemat działania jest bardzo zróżnicowany, ale celem jest unicestwienie kreta lub przynajmniej zniechęcenie go do odwiedzin w naszym ogrodzie.

Dość popularną metodą walki z kretami jest trutka na krety, która może mieć bardzo różną formę. Znajduje się w niej silna trucizna, dzięki której jest to skuteczna trutka na krety. Śmierć zwierzęcia następuje na skutek zatrucia pokarmowego spowodowanego substancjami bioaktywnymi. Trutka na krety umożliwia zwykle również zwalczanie nornic, gdyż są to również szkodniki bytujące pod ziemią.  

Stosując trutki na krety trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa ich stosowania. Jest to szczególnie istotne, jeśli mamy zwierzęta domowe, którym trutka na krety i będąca w niej silna trucizna mogłaby zaszkodzić. W związku z tym bezwzględnie należy przestrzegać zasad opisanych na opakowaniu i nie rozrywać saszetek w miejscach dostępnych dla zwierząt i dzieci.

Poza tradycyjnymi trutkami, powodującymi śmierć zwierzęcia na skutek zatrucia pokarmowego spowodowanego substancjami bioaktywnymi, na szczególną uwagę zasługują na przykład preparaty, które działają w bardziej pośredni sposób. Niektóre z nich imitując opady deszczu, przywabiają owady oraz gąsienice, będące naturalnym pokarmem kreta, które pokrywają się później szkodliwymi substancjami przyjmowanymi przez kreta wraz z normalnym pokarmem. Z powodu wywołanych w ten sposób dolegliwości żołądkowych, gryzoń zostaje skutecznie unieszkodliwiony, ponieważ zmusza się go do ograniczenia naturalnej aktywności. Niekiedy dobrym rozwiązaniem problemu z kretami na działce okazuje się również zastosowanie specjalnej pułapki na krety, za której główną zaletę uznaje się możliwość wielokrotnego użytku oraz wytrzymałość na uszkodzenia. 

Jak odstraszyć krety bez ich uśmiercenia?

Oczywiście, aby się pozbyć kreta na działce, nie trzeba od razu uciekać się do tak drastycznych środków, jak jego uśmiercenie za pomocą trutki na krety. W wielu sklepach można bowiem zaopatrzyć się w różne odstraszacze, które przeciwdziałają osiedlaniu się kretów w ogrodzie czy na łące, nie czyniąc przy tym im żadnej krzywdy. Jeśli nie chcemy koniecznie zabić kreta, powinniśmy zaopatrzyć się w ekologiczne preparaty, które wlewa się do otworów w kopcu, zabezpieczając je później odpowiednio przed światem zewnętrznym. Wspomniane substancje mają bardzo nieprzyjemny dla kretów zapach, stąd też rezygnują one z osiedlania się w danym miejscu, przenosząc się gdzie indziej. Produkty takie są w pełni ekologiczne, co oznacza, że nie zagrażają one ani życiu, ani zdrowiu samego zwierzęcia, ani też jego otoczenia. Takie preparaty cechuje ponadto uniwersalność zastosowania, z powodzeniem można bowiem wykorzystywać je zarówno w przydomowych ogródkach, na działkach, jak i na stadionach piłkarskich, lotniskach, dużych polach uprawnych itp.

Możemy wybrać również świece dymne, które wydzielają gęsty dym i powodują jego rozprzestrzenianie się wewnątrz korytarzy. Ten dym zmusza krety i nornice do ucieczki i przekonuje je do poszukania innej miejscówki. Bardzo skuteczne na krety i nornice są również wszelkiego rodzaju siatki przeciw kretom, montowane by krety nie mogły przekopać się przez trawnik. Układa się je w ogrodzie przed rozłożeniem trawnika i wysianiem trawy, więc  można je stosować jedynie wtedy, gdy ogród jest dopiero w fazie zakładania. Znacznie trudniej jest je zastosować, gdy ogród już jest zagospodarowany i zerwanie wierzchniej warstwy darni byłoby bardzo trudne i kosztowne.  

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą preparatów na gryzonie, nornice i innych niechcianych gości. Znajdziesz u nas również różnego rodzaju żywołapki m.in. na kuny, lepy na owady, karmniki deratyzacyjne oraz inne środki, które mogą Ci pomóc pozbyć się niechcianych gości z domu i jego okolic. Zapoznaj się z naszą ofertą, przeczytaj sposób użycia, a następnie wybierz, która trutka będzie najlepsza do zastosowania w Twoim najbliższym otoczeniu.

Powiązane podkategorie kategorii "trutki na szkodniki":

Inne popularne kategorie:

      pixel