Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Preparat na mrówki, środek, trutka, oprysk

( ilość produktów: 4 )

Mrówki to owady spotykane powszechnie na terenach zielonych, których sposób funkcjonowania i hierarcha społeczna od lat budzi ciekawość naukowców. Czym innym jest jednak obserwowanie mrówek żyjących w lesie czy na polach, a czym innym problem z odwiedzinami mrówek w domu i jego otoczeniu. Na szczęście są preparaty do zwalczania mrówek, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie.

Dlaczego mrówki przychodzą do domów?

Mrówki, które przychodzą do naszych domów i mieszkań trafiają tam zwykle w poszukiwaniu jedzenia. Jednym ze skuteczniejszych sposobów uniknięcia inwazji mrówek jest więc szczelne zamykanie pojemników z jedzeniem i nie pozostawianie resztek na zewnątrz. Mrówki często trafiają do domów również wtedy, gdy szukają schronienia przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, a szczególnie w okresach dużego natężenia opadów deszczu. W takich sytuacjach trudno jest się ich pozbyć, bo zwabione suchym otoczeniem oraz łatwym dostępem do jedzenia niechętnie rezygnują z jego odwiedzania.

Obserwując zachowanie mrówek można zauważyć, że chodzą one najczęściej tą samą ścieżką, jedna za drugą, niczym dobrze wyszkoleni żołnierze. Mrówka idąca na czele prowadzi je do miejsca, w którym znajduje się pokarm. Zabiera jego część i wraca do gniazda, a za nią robią tak wszystkie kolejne mrówki, co jest widokiem bardzo zaskakującym dla kogoś, kto obserwuje to po raz pierwszy. Mimo tego niezwykłego widoku lepiej pozbyć się mrówek z domu, a do tego celu najlepiej wykorzystać specjalny preparat do zwalczania mrówek.

Mrówki są również zmorą posiadaczy przydomowych chodników i podjazdów, które są wyłożone kostką brukową. Piasek użyty do podsypania pod kostkę jest mrówkom potrzebny do budowy gniazda, więc wędrują po kostce, systematycznie wynosząc piasek, ziarnko po ziarnku. W efekcie kostka miejscami się zapada, tworząc nieładne zagłębienia i nierówności.

Skuteczny środek na mrówki - wybierz najlepszy

Skuteczny środek na mrówki to preparat, którego działanie jest oparte na zachowaniu mrówek. Dzięki temu, że mrówki wędrują do swojego gniazda zabierając ze sobą jedzenie wystarczy rozsypać granulat lub proszek na mrówki w atrakcyjnym dla nich miejscu np. na trasie przechodzenia lub w pobliżu gniazda. Następnie pozostaje czekać aż mrówki zaniosą go do swojego gniazda. Potem wystarczy poczekać kilka tygodni, najczęściej 2-3, aby trutka na mrówki mogła zadziałać i można odetchnąć z ulgą, że udało się pozbyć tych uciążliwych, choć fascynujących owadów. 

Można również spotkać trutki na gryzonie w sprayu, które służą do miejscowej walki z mrówkami. Pryskając preparatem na gniazdo mrówek można skutecznie je zwalczyć, usuwając problem u źródła. Przed użyciem tego preparatu należy zapoznać się dokładnie z instrukcją użytkowania, bo konieczne może być zachowanie specjalnych zasad bezpieczeństwa, wśród których najważniejsze może być usunięcie z pomieszczenia dzieci i zwierząt domowych oraz zabezpieczenie żywności.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu, w którym znajdzie się nie tylko odpowiednia trutka na mrówki faraona, ale również odstraszacze na zwierzęta innych gatunków czy rozmaite preparaty na szkodniki. Stosując trutki na gryzonie pozbędziesz się uciążliwych myszy i szczurów, a wykorzystując środki na ślimaki w końcu zapomnisz o tym szkodniku niszczącym Twoje uprawy. Znajdziesz u nas również inne pułapki i trutki na szkodniki, które będą Twoim orężem w walce o wolny od szkodników ogród. Zobacz, jakie produkty mamy w swojej ofercie, a następnie wybierz te z nich, które z powodzeniem pomogą Ci walczyć z mrówkami i innymi szkodnikami w pomieszczeniach i koło domu.

 

Powiązane podkategorie kategorii "trutki na szkodniki":

Inne popularne kategorie:

    pixel