Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Sterowniki nawadniania

( ilość produktów: 13 )

Dobre nawodnienie rabat, grządek warzywnych czy przydomowego trawnika jest kluczowe, jeśli chcemy mieć piękny przydomowy ogród. Ręczne podlewanie zajmuje dużo czasu oraz nie gwarantuje równomiernego nawodnienia całej powierzchni. Dlatego wiele osób decyduje się montować systemy nawadniania, którymi sterują odpowiednie sterowniki. Zobacz, jakie sterowniki nawadniania znajdziesz w naszym sklepie.

Sterowniki nawadniania - znaczne ułatwienie w pielęgnacji ogrodu

Sterownik nawadniania to urządzenie, które instaluje się w systemach nawadniających różnego rodzaju. Jego funkcje zależą przede wszystkim od rodzaju urządzenia, ale ogólnie można powiedzieć, że celem jego montażu jest automatyzacja procesu nawadniania. Montuje się je pomiędzy kranem, który jest używany do nawadniania, a wężem doprowadzającym wodę do całego systemu.

W zależności od modelu, sterownik można ustawić w taki sposób, by podlewał on rośliny o wybranej godzinie oraz przez określony czas. Niektóre modele pozwalają również ustawić, które linie nawadniające mają działać w danym czasie, ale to jest możliwe tylko wtedy, gdy projektant systemu nawadniania przewidział taką możliwość.

Sterownik można ustawić w taki sposób, by podlewanie w ogrodzie odbywało się o świcie lub późnym wieczorem. Takie godziny pozwalają znacznie ograniczyć zużycie wody, gdyż w takim czasie są najmniejsze straty spowodowane parowaniem. Automatyczne nawadnianie pozwala również zmniejszyć ilość czasu poświęcanego na nawadnianie, co z pewnością docenią wszyscy zabiegani.

Automatyzacja nawadniania - sterowniki to konieczność!

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór produktów umożliwiających sterowanie nawadnianiem. Są wśród nich urządzenia marki Gardena, których jakość jest znana i ceniona od lat. Mają one możliwość precyzyjnego sterowania podlewaniem i współpracują zarówno z systemami podlewania jak i zraszania.

Wybierając sterownik dla siebie, sprawdź konieczne, jakie jest jego ciśnienie robocze, jaki jest zakres jego pracy oraz sprawdź, jaką średnicę ma kran, do którego chcesz go podłączyć. Przeczytaj również dokładnie, jaką częstotliwość pracy można w nim ustawić. Proste urządzenia mają 1-3 możliwości, a te bardziej skomplikowane nawet 7-8. Po sprawdzeniu wszystkich parametrów wybierz sterownik, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i ciesz się, że oszczędzasz wodę, a jednocześnie masz pewność, że rośliny zostały podlane należycie.

Zobacz powiązane kategorie:

    pixel