Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Szczotki i miotły

( ilość produktów: 3 )

Miotła to przedmiot, bez którego prawdopodobnie nie może obejść się żadne gospodarstwo domowe. Choć praktycznie każdy w dzisiejszych czasach do codziennych porządków używa odkurzacza, korzystanie z niego na zewnątrz może przysparzać pewnych trudności. Tradycyjne miotły i szczotki pozwalają na szybkie uprzątnięcie brudu z chodników czy podjazdów. Są one także niezastąpioną pomocą w czyszczeniu kostki brukowej oraz trudno dostępnych szczelin. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wiele rodzajów szczotek, dzięki którym utrzymanie porządku w Twoim ogrodzie stanie się łatwiejsze.

Jaką szczotkę wybrać?

Przy wyborze szczotki powinieneś przede wszystkim uwzględnić rodzaj powierzchni, którą masz zamiar oczyszczać. Inne szczotki przeznaczone są do czyszczenia mebli czy różnorakich urządzeń, inne do sprzątania w domu, a inne do przeprowadzania porządków na zewnątrz. Pewną i opłacalną inwestycją będzie kupno szczotki uniwersalnej, która przyda się w różnych pracach porządkowych. Miotły te posiadają zazwyczaj długie trzonki, co pozwala na wygodne sprzątanie bez odczuwania bólu pleców. Szczotki druciane przydatne są do oczyszczania powierzchni z trudnych do usunięcia osadów, na przykład rdzy czy piasku. Ich włosie wykonane jest zazwyczaj z drutu stalowego, co gwarantuje długie i efektywne użytkowanie. W oczyszczaniu dużych powierzchni świetnie sprawdzą się szczotki ulicówki, które cechują się wyjątkową szerokością (od 40 do nawet 100 cm). Polecamy je zwłaszcza do sprzątania ulic, chodników i placów o sporych rozmiarach. Pamiętaj, aby przy wyborze miotły zwracać uwagę na długość trzonka, który powinien być dopasowany do Twojego wzrostu.

Miotły i szczotki: zastosowanie i pielęgnacja

Szczotki pełnią bardzo ważną funkcję w każdym ogrodzie – pomagają utrzymać w czystości chodniki (w tym te wykonane z kostki brukowej), podjazdy, a także balkony i tarasy. Dzięki odpowiednio dobranym urządzeniom czyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc staje się łatwe i przyjemne. Na sprawne korzystanie ze zmiotek i szczotek pozwoli skompletowanie całego zestawu przedmiotów przydatnych do utrzymania czystości. Jednym z nich jest szufelka, która pozwala na zbieranie zamiecionych zanieczyszczeń i jest nieocenioną pomocą podczas sprzątania. Choć szczotki gospodarcze to narzędzia służące do sprzątania, nie oznacza to, że same jego nie wymagają. Aby służyły przez długie lata, należy odpowiednio o nie dbać. Przede wszystkim warto oczyszczać je po każdym użyciu. Szczotkę czy miotłę wystarczy otrzepać, a raz w miesiącu powinno się zanurzać ją w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń, co pozwoli na pozbycie się wszelakich zabrudzeń. Warto mieć kilka mioteł, o różnym przeznaczeniu – do domu, na zewnątrz itd., dzięki czemu zachowasz czystość w mieszkaniu.

Narzędzia ogrodnicze - zobacz powiązane kategorie:

      pixel