Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kosy i sierpy

( ilość produktów: 2 )

Koszenie trawy i zbóż w większości gospodarstw rolnych i w przydomowych ogrodach odbywa się z użyciem kosiarek różnego rodzaju. Nie znaczy to jednak, że kosy ręczne zupełnie wyszły z użytku, bo nadal są sytuacje, w których ręczna kosa przydaje się dużo bardziej niż najbardziej wymyślna kosiarka. W sklepie Rolmarket.pl mamy kosy ręczne najwyższej jakości, które docenią miłośnicy koszenia ręcznego.

Kosa ręczna - poręczna i szybka

Kosy ręczne wbrew temu, co można by myśleć patrząc na rozwój technologii i nowoczesne narzędzia ogrodnicze, których ogromny wybór znajdziemy w każdym sklepie, nadal mają wielu zwolenników. Idealnie nadają się do koszenia terenów pochyłych i nierównych, a więc wszelkiego rodzaju skarp, nasypów czy rowów. Mając kosę nie trzeba martwić się, że nóż od kosiarki utknie na nierównościach terenu, a zbyt duży spadek sprawi, że trudno będzie operować kosiarką. 

Bardzo ważną zaletą kosy ręcznej jest jej bezgłośne działanie, co pozwala kosić nią tereny chronione bez wzbudzania strachu i żyjących tam zwierząt. Niewątpliwą zaletą używania kosy jest brak szkodliwych spalin, które są emitowane przez kosiarki spalinowe. Z tego względu jest ona ceniona przez osoby szukające rozwiązań ekologicznych, którym leży na sercu troska o nasze środowisko.

Te wszystkie zalety sprawiają, że kosy ręczne znajdują swoje zastosowanie zarówno w dużych gospodarstwach rolnych, jak i w niewielkich przydomowych ogrodach, trudnych do koszenia sprzętem mechanicznym. Dobra kosa ręczna raz dwa poradzi sobie z trawą i to niezależnie od jej wysokości. To ważny atut, który często bywa niedoceniany przez użytkowników kosiarek na kółkach, którzy zapominają, że ich sprzęt nie poradzi sobie z trawą i chwastami wyższymi niż kilkanaście centymetrów. W takich momentach mogą oni wybrać narzędzia elektryczne, które muszą mieć dostęp do prądu lub kosy spalinowe, ale patrząc na przywołane wyżej zalety wydaje się, że lepiej wybrać kosę ręczną, jako niezależną od źródeł zasilania, a przy tym cichszą, bardziej ekologiczną.

Kosa ręczna - wybierz najlepszą dla siebie

W naszym sklepie znajdziesz kosy ręczne wysokiej jakości, które pomogą Ci skosić ogród, skarpę przy domu czy podwórko. Dzięki niej możesz to zrobić szybko i wygodnie, niezależnie od tego, jaką wysokość ma koszona trawa. Kute ostrze kos zostało wykonane ze stali odpornej na trudne warunki atmosferyczne, co pozwoli mieć pewność, że kosa będzie służyć przez długie lata. Idealna szerokość ostrza pozwala za jednym razem zebrać sporą ilość trawy, co sprawia, że szybko i sprawnie można wykosić duży obszar.

Wybierając kosę warto zwrócić uwagę na kształt kosiska. Jest ono wyprofilowane w taki sposób, by umożliwić wygodny chwyt kosy, a jednocześnie daje szerokie pole ruchu. Dzięki temu koszenie jest szybkie i efektywne, a odpowiednio wyprofilowane kosisko zmniejsza dyskomfort spowodowany dłuższym koszeniem.

Mamy w ofercie również mniejsze narzędzia ręczne służące do koszenia czyli sierpy. Nie nadają się one co prawda do tego, by kosić z ich użyciem większe areały, ale doskonale sprawdzają się podczas drobnych prac w ogrodzie. Są one alternatywą dla podkaszarki, gdyż są zdecydowanie bardziej precyzyjne i można z ich pomocą ucinać np. zioła, których później chcemy użyć w kuchni. Jeden ruch sierpem wystarczy, by uciąć zioła potrzebne podczas gotowania obiadu.

Czy warto mieć kosę?

Patrząc na powyższe zalety posiadania kos nie powinno dziwić, że cieszą się one ogromną popularnością. Wykonana z dobrej stali kuta kosa mająca trwałe kosisko będzie służyć pomocą przez bardzo wiele lat. Operowanie nią będzie wymagało nieco wprawy, bo długość kosiska na początku może być trudne do opanowania i pierwsze próby jej użycia mogą skończyć się fiaskiem. Wystarczy jednak potrenować trochę lub poprosić bardziej doświadczonego sąsiada o pomoc i już okaże się, że wcale nie tak trudno jest kosić z jej użyciem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kos w naszym sklepie, bo to narzędzia ekologiczne i funkcjonalne, więc powinny się one znaleźć w każdym gospodarstwie rolnym i przydomowym ogrodzie.

Narzędzia ogrodnicze - zobacz powiązane kategorie:

      pixel