Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Walce do trawy ogrodowe

( ilość produktów: 8 )

Trawa, jak wszystkie inne rośliny znajdujące się w ogrodzie, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z wręcz obowiązkowych prac pielęgnacyjnych jest wałowanie trawnika za pomocą dobrze dobranego walca. W sklepie internetowym Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór walców ogrodowych oraz kolców, które pomogą w napowietrzaniu trawnika. Przy ich wyborze powinieneś kierować się przede wszystkim wielkością Twojego trawnika oraz swoimi możliwościami finansowymi. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jaki walec do trawy wybrać?

Wybór walców ogrodowych jest ogromny. Różnią się one przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane. Do najtańszych i najlżejszych należą walce plastikowe, które są najłatwiejsze w transporcie, więc doskonale się sprawdzają w sytuacjach, gdy z walca korzysta się w różnych lokalizacjach. Chętnie takie walce do trawy wybierają właściciele działek pracowniczych i domów letniskowych, którzy muszą od czasu do czasu przewozić walec do trawy w inne miejsce. 

Plastikowe walce do trawy sprawdzą się do wałowania małych trawników o miękkiej glebie, gdyż powierzchnia walca pozwoli na wyrównanie powierzchni przygotowanej pod zasiew. Po takim wałowaniu będzie można wysiać nasiona trawy  i ponownie skorzystać z walca do wyrównania powierzchni.

Solidniejsze walce do trawy są wykonane z metalu. Stalowy walec jest zdecydowanie cięższy i trudniej nim manewrować, ale taki walec do trawy poradzi sobie z wyrównaniem terenu nawet wtedy, gdy ziemia jest mniej podatna na wyrównywanie. Taki walec jest jednak zdecydowanie trudniej przewozić i przenosić, więc lepiej się sprawdza stosowany zawsze w jednym miejscu.

Wybierając walec do trawy pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na to, czy wał posiada składany uchwyt oraz listwę do zgarniania ziemi. Dla trawników o naprawdę dużych rozmiarach polecamy walce, które można podłączyć do traktorów. Pamiętaj, aby wybrać wał o optymalnym ciężarze – zbyt lekki nie spełni dobrze swojego zadania, a zbyt ciężki będzie się zapadał. 

Mechanizm działania wszystkich walców jest podobny, a ich zadaniem jest wyrównywanie powierzchni przeznaczonej pod zasiew trawy oraz renowację istniejących trawników. Walce wypełnia się wodą lub piaskiem, w zależności od zaleceń producenta. Jeśli walec do trawy napełnisz wodą, to po jego użyciu w łatwy sposób możesz pozbyć się obciążenia z walca i przewieźć walec w inne miejsce. Natomiast jeśli napełnisz walec do trawy piaskiem, to wymiana wypełnienia może być nieco utrudniona.

Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja trawnika to nie tylko wałowanie, ale także aeracja, czyli napowietrzanie. Usprawnić ten proces pomoże Ci inwestycja w walec z kolcami. Kolce do aeracji są umieszczone na specjalnych obręczach, które zakłada się na walec. Zabieg aeracji najlepiej przeprowadzać co najmniej raz w roku, wiosną, gdy trawa dopiero budzi się z zimowego uśpienia.   

W sklepie internetowym Rolmarket.pl znajdziesz obręcze i całe komplety obręczy z kolcami, które w połączeniu z walcem stworzą świetny zestaw do pielęgnacji trawy. Dzięki temu jedno urządzenie będzie mogło spełniać dwie funkcje, a trawnik będzie z dnia na dzień będzie coraz piękniejszy.

Jak i kiedy wałować trawnik?

Ładnie wyglądający trawnik to trawnik o gładkiej i zwartej powierzchni. Taki efekt uzyskasz dzięki właściwemu wałowaniu trawy. Nie można o nim zapominać zwłaszcza w przypadku nowo zasianego trawnika - dzięki wałowaniu grunt stanie się bardziej zbity, kępki docisną się do ziemi, a wiatr nie będzie wywiewał nasion nowo zasianej trawy. Przyczyni się ono również do wyrównania istniejącego już trawnika. Wałowanie powinno przeprowadzać się na wiosnę, gdy korzenie są jeszcze w trakcie aktywnego wzrostu. Pamiętaj, aby wałować trawnik 2-3 dni przed pierwszym koszeniem i tuż po nim. Zwróć uwagę, aby trawnik nie był zbyt wilgotny – wałowanie bardzo mokrego trawnika może spowodować zbytnie zbicie się gleby. Od wałowania powinieneś powstrzymać się także, gdy panuje susza. Wałowanie trawnika może także pomóc w likwidacji szkód wyrządzonych przez krety i nornice, dlatego gdy tylko zauważysz kopce, chwyć za wał do trawnika. Nie ma konieczności przeprowadzania walcowania co rok – należy robić to tylko, gdy zachodzi taka potrzeba.

Najlepsze walce do trawy

Naszym sklep Rolmarket.pl oferuje szeroki wybór walców do trawy, które pomogą Ci zadbać o trawnik w przydomowym ogrodzie. Są to produkty o różnych szerokościach i wielkościach, dzięki czemu znajdziesz wśród nich walec do trawy idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Mały ogród nie wymaga dużego walca, natomiast w ogrodzie, w którym jest więcej terenu, łatwiej będzie przeprowadzić wałowanie walcem szerokim. Dzięki dużej szerokości za jednym razem będzie można wyrównać szerszy pas ziemi, co sprawi, że wałowanie całego ogrodu potrwa zdecydowanie krócej.

Jeśli zależy Ci na angielskim trawniku koło domu, to wybierz walec stalowy, wykonany z mocnej stali, odpornej na korozję. Dobierz do niego kolce, które zastąpią inne aeratory i wertykulatory czy widły amerykańskie i dzięki temu trawa będzie w coraz lepszej kondycji. 

Jesteśmy przekonani, że walce do trawy, które oferuje nasz sklep oraz inne narzędzia ogrodnicze ręczne, takie jak grabie, siewniki, kosy i sierpy, pozwolą Ci należycie zadbać o Twój ogród. Używając ich regularnie będziesz mógł należycie zadbać o stan trawnika oraz sprawisz, że otoczenie Twojego domu będzie zielone i wolne od chwastów. Gdyby jednak jakieś się pojawiły, to polecamy Twojej uwadze środki chwastobójcze ochrony roślin, które pomogą Ci zwalczyć wszystkie uciążliwe chwasty. Dzięki nim Twoje marzenie o przepięknym angielskim trawniku zostanie zrealizowane i będziesz mógł z ogromną radością patrzeć na efekt swojej pracy. Przejrzyj dostępne w naszym sklepie produkty i wybierz taki produkt, który najlepiej pasuje do Twoich oczekiwań.

Narzędzia ogrodnicze - zobacz powiązane kategorie:

Walce do trawy - inne kategorie:

      pixel