Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Widły

( ilość produktów: 3 )

Dobre narzędzia to warunek wygodnej pracy i szybkiego wykonywania prac polowych w ogrodzie. Lista narzędzi, które przydadzą się podczas prac ogrodniczych zależy w dużej mierze od tego, z jakim ogrodem mamy do czynienia. Są jednak takie narzędzia, które są potrzebne niemal w każdym ogrodzie i do takich z pewnością należą widły. Zobacz, jakie widły oferuje nasz sklep Rolmarket.pl.

Widły ogrodowe i rolnicze

Widły to niezastąpione narzędzie w pracach rolniczych i ogrodowych. Przydają się do przerzucania siana, rozrzucania nawozu, rozprowadzania nawozu, przerzucania ziemniaków czy kopania ziemi lub usuwania chwastów. Wydają się narzędziem o nieskomplikowanej konstrukcji i rzeczywiście, tak jest, ale źle dobrane mogą utrudnić, a nie usprawnić prace ogrodowe. Miej na uwadze, że różne rodzaje wideł mają różne zastosowania, bo inne przeznaczenie mają widły amerykańskie, a inne widły wykorzystywane w gospodarstwie rolnym. 

Przy ich wyborze zwróć także uwagę na materiały, z których są wykonane. Niektóre modele mają tradycyjny trzonek drewniany, a inne mają trzonek z włókna szklanego lub innego tworzywa sztucznego, dzięki czemu widły są znacznie lżejsze i wygodniejsze w użytkowaniu. Niektóre z nich mają ergonomiczne kształty, co znacznie ogranicza obciążenie kręgosłupa przy przenoszeniu i sprawia, że nawet wiele godzin spędzonych z widłami w rękach mniej się odbija na zmęczeniu. Na końcu trzonka widły mają bardzo często wygodne uchwyty, które zapewniają komfortową pracę i ułatwiają operowanie widłami. 

W ofercie sklepu Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór wideł ogrodowych pochodzących od doświadczonych i sprawdzonych producentów, dzięki czemu na pewno dobierzesz idealne narzędzie do swoich potrzeb.

Jakie widły wybrać?

Widły to narzędzie zbudowane z głowicy zakończonej długimi, zagiętymi zębami, trzonka i uchwytu. Widły różnią się od siebie przede wszystkim ilością zębów i wielkością. Przystępując do wyboru wideł, powinieneś dobrze zastanowić się, do czego zamierzasz ich używać. W przydomowym ogrodzie najlepiej sprawdzą się niewielkie modele z trzema lub czterema zębami. Możesz je z powodzeniem wykorzystać przy sadzeniu i przesadzaniu roślin oraz do spulchniania podłoża, w którym rosną. Większe widły gospodarcze (zwane też widłami amerykańskimi) o długich i szeroko rozstawionych zębach świetnie sprawdzą we wszelkich pracach ogrodowych i polowych: rozgrzebywaniu siana, napowietrzaniu i przekopywaniu ziemi itd. Pamiętaj, że widły powinny być wykonane z solidnych materiałów – posiadać mocne zęby i trzonek. W naszym sklepie znajdziesz widły z metalowymi i drewnianymi trzonkami. Zwróć też uwagę na to, aby korzystanie z wideł było wygodne – upewnij się, że trzonek dobrze leży w dłoni, a narządzie ma odpowiednią wysokość.

Widły ogrodowe: zastosowanie i pielęgnacja

Budowa wideł sprawia, że łatwiej wbija się w ziemię niż chociażby szpadel, a praca z nimi nie jest tak wyczerpująca. Ze względu na charakterystyczną budowę części roboczej czyli zęby są one polecane do używania na terenach obficie porośniętych roślinnością. Ich wielką zaletą jest fakt, iż jest to narzędzie wielofunkcyjne: służą do kopania i rozdrabniania grud ziemi, ale przydadzą się także na przykład do przerabiania kompostu (polecamy kompostowniki) czy rozgrzebywania siana, a także przerzucania skoszonej trawy i opadłych liści. Są także niezastąpioną pomocą przy napowietrzaniu i spulchnianiu gleby oraz idealnie nadają się podczas pielenia i rozrzucania obornika. Mogą przydać się zarówno w ogrodzie koło domu czy na działce, jak i podczas prac polowych. 

O wszystkie narzędzia ogrodnicze trzeba dbać, a widły nie są wyjątkiem. Pamiętaj, aby oczyszczać je po każdym użyciu. Otrzepuj je z brudu i myj za pomocą szmatki. Gwarancją ich trwałości będzie przechowywanie w suchym i ciepłym miejscu. Poza sezonem zawiń widły w szmatkę, co zapobiegnie ewentualnym uszkodzeniom. Możesz też zaopatrzyć się w specjalny płyn konserwujący, który wyeliminuje ryzyko powstawania rdzy na Twoich widłach.

Dobre widły będą służyć Ci przez długie lata, bo są bardzo przydatne podczas pielęgnacji ogrodu i pracach polowych w rolnictwie. W zależności od przeznaczenia mogą mieć one ostrze i cienkie zęby, co ułatwia np. nabijanie słomy, lub grube zęby, dzięki którym będzie można lepiej zadbać o ogród, a zwłaszcza rabaty ogrodowe. Nie kupuj więc pierwszego lepszego sprzętu, ale sięgnij po sprawdzone narzędzia ogrodnicze znanych marek. W naszym sklepie znajdziesz narzędzia Fiskars oraz narzędzia Gardena , a także produkty innych producentów. Możesz kupić pojedyncze widły, ale możesz również wybrać zestawy narzędzi, w skład których wchodzą m.in. szpadle i łopaty. Kupując widły zastanów się również nad zakupem takiego sprzętu jak taczki i wózki ogrodowe oraz grabie, gdyż z ich pomocą szybko i bez problemów wykonasz większość prac w swoim ogrodzie. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą narzędzi dostępnych w naszym sklepie. W razie pytań pozostajemy do dyspozycji i chętnie podpowiemy, jaki sprzęt najlepiej się sprawdzi do planowanych prac ogrodowych. Niezależnie od wyboru możesz być pewny, że dzięki niemu wykonywanie prac w ogrodzie będzie znacznie przyjemniejsze i wygodniejsze.

Narzędzia ogrodnicze - zobacz powiązane kategorie:

Widły - inne kategorie:

      pixel