Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Widły

( ilość produktów: 11 )

Widły to niezastąpione narzędzie w pracach rolniczych i ogrodowych. Wydają się narzędziem o nieskomplikowanej konstrukcji i rzeczywiście, tak jest, ale źle dobrane mogą utrudnić, a nie usprawnić prace ogrodowe. Miej na uwadze, że różne rodzaje wideł mają różne zastosowania. Przy ich wyborze zwróć także uwagę na materiały, z których są wykonane. W ofercie sklepu Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór wideł ogrodowych pochodzących od doświadczonych i sprawdzonych producentów, dzięki czemu na pewno dobierzesz idealne narzędzie do swoich potrzeb.

Jakie widły wybrać?

Widły to narzędzie zbudowane z głowicy zakończonej długimi, zagiętymi zębami, trzonka i uchwytu. Widły różnią się od siebie przede wszystkim ilością zębów i wielkością. Przystępując do wyboru wideł, powinieneś dobrze zastanowić się, do czego zamierzasz ich używać. W przydomowym ogrodzie najlepiej sprawdzą się niewielkie modele z trzema lub czterema zębami. Możesz je z powodzeniem wykorzystać przy sadzeniu i przesadzaniu roślin oraz do spulchniania podłoża, w którym rosną. Większe widły gospodarcze (zwane też widłami amerykańskimi) o długich i szeroko rozstawionych zębach świetnie sprawdzą we wszelkich pracach ogrodowych i polowych: rozgrzebywaniu siana, napowietrzaniu i przekopywaniu ziemi itd. Pamiętaj, że widły powinny być wykonane z solidnych materiałów – posiadać mocne zęby i trzonek. W naszym sklepie znajdziesz widły z metalowymi i drewnianymi trzonkami. Zwróć też uwagę na to, aby korzystanie z wideł było wygodne – upewnij się, że trzonek dobrze leży w dłoni, a narządzie ma odpowiednią wysokość.

Widły ogrodowe: zastosowanie i pielęgnacja

Budowa wideł sprawia, że łatwiej wbija się w ziemię niż chociażby szpadel, a praca z nimi nie jest tak wyczerpująca. Ze względu na swoją charakterystyczną budowę są polecane do używania na terenach obficie porośniętych roślinnością. Ich wielką zaletą jest fakt, iż jest to narzędzie wielofunkcyjne: służą do kopania i rozdrabniania grud ziemi, ale przydadzą się także na przykład do przerabiania kompostu czy rozgrzebywania siana, a także przerzucania skoszonej trawy i opadłych liści. Są także niezastąpioną pomocą przy napowietrzaniu i spulchnianiu ziemi. Mogą przydać się zarówno w przydomowym ogrodzie czy na działce, jak i podczas prac polowych. O wszystkie narzędzia ogrodowe trzeba dbać, a widły nie są wyjątkiem. Pamiętaj, aby oczyszczać je po każdym użyciu. Otrzepuj je z brudu i myj za pomocą szmatki. Gwarancją ich trwałości będzie przechowywanie w suchym i ciepłym miejscu. Poza sezonem zawiń widły w szmatkę, co zapobiegnie ewentualnym uszkodzeniom. Możesz też zaopatrzyć się w specjalny płyn konserwujący, który wyeliminuje ryzyko powstawania rdzy na Twoich widłach.

Zobacz również:

Widły Fiskars     Widły gospodarcze     Widły do kopania     Widły do obornika     Widły do gnoju     Widły 4 zębne

      pixel