Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Łopaty do śniegu

( ilość produktów: 5 )

Czy najbliższa zima będzie śnieżna? Trudno powiedzieć. Czy znów opady śniegu zaskoczą drogowców? Pewnie tak, ale Ty nie daj się zaskoczyć i zadbaj o odpowiedni sprzęt już teraz. Bo przecież śnieżna zima bez łopaty do śniegu? To się nie uda! Już dziś wybierz idealną łopatę, która ułatwi Ci codzienne odśnieżanie podjazdu i chodnika. Łopata plastikowa czy aluminiowa? Duża czy mała? Model z teleskopowym trzonkiem czy z kółeczkami? Wybór należy tylko do Ciebie, a jakikolwiek by on nie był, mamy dla Ciebie idealny produkt. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się sam!

Plastikowe łopaty do śniegu – dlaczego warto?

Plastikowe łopaty do śniegu czyli łopaty z plastikową szuflą to jedne z najpopularniejszych łopat do śniegu. Ich niewątpliwą zaletą jest niewielka waga, dzięki której odśnieżanie staje się przyjemniejsze i mniej męczące. Tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest łopata jest odporne na mróz, dzięki czemu może stać na zewnątrz i być zawsze pod ręką. Dzięki temu nie zaskoczy Cię sytuacja, że po powrocie do domu z pracy nie możesz dostać się do garażu, w którym schowana jest łopata do śniegu. Wykonana z tworzywa sztucznego może stać obok bramy wjazdowej na podwórze i będzie łatwo dostępna, gdy opady śniegu zastaną Cię poza domem.

Jeżeli łopata nie posiada metalowej krawędzi, umożliwi Ci także odśnieżanie delikatnych powierzchni, takich jak karoseria samochodu, a jeśli została wzmocniona, sprawdzi się podczas usuwania przylegającego do chodnika, zmrożonego śniegu, co umożliwi Ci sprawne odśnieżanie ulic, chodników i placów. Dzięki swojej lekkości dobrze nadaje się do odśnieżania większych powierzchni, a metalowe wzmocnienie na końcu sprawia, że pozwala na dokładnie odgarnianie śniegu. Jej długą żywotność doceniają wszyscy, którzy latami używają takiej łopaty do odśnieżania swojej posesji.

Niektóre łopaty tego rodzaju mają pojedynczy trzonek, z pomocą którego możliwe jest wygodne odśnieżanie. Inne modele z kolei mają szeroki uchwyt, który obsługuje się dwoma rękami, dzięki czemu można łatwiej pchać łopatę i radzić sobie z nią nawet wtedy, gdy trzeba zepchnąć bardzo dużą warstwę śniegu. To bardzo wygodne, jeśli mamy do odśnieżenia nie tylko podjazd przed garażem, ale duży parking, boisko czy inny teren o dużej powierzchni. Dobrze wyprofilowany szeroki uchwyt to podstawa i znaczące ułatwienie podczas odśnieżania dużego terenu.

Metalowa łopata do śniegu i jej zalety

Wielu naszych klientów preferuje łopaty metalowe, najczęściej są to łopaty do śniegu aluminiowe. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ich trwałość. Metalowe łopaty wytrzymują bardzo wiele: nie pękają na mrozie i nie łamią się podczas odśnieżania, ale z reguły są cięższe. Dla niektórych również jest to zaletą, gdyż dzięki temu pozwalają one nie tylko na dokładne odgarnianie śniegu, ale również na skuwanie lodu. Nie rysują się one tak łatwo od piasku znajdującego się na podjeździe czy chodniku, a szufla wykonana z aluminium jest wytrzymała i nawet przy długotrwałej pracy nie zmienia swojego kształtu. Dobra, aluminiowa łopata umożliwi Ci skuteczne odśnieżanie przez kilka-kilkanaście sezonów z rzędu.

Łopaty do samochodów i do odśnieżania parkingu

Osobom, które potrzebują łopaty o wyjątkowych parametrach, oferujemy produkty z dodatkowymi udogodnieniami. Do ciekawszych modeli należą łopaty do śniegu teleskopowe. Nie jest to nic innego jak łopaty ze składanym trzonkiem, co umożliwia łatwe przechowywanie i transportowanie łopaty np. w bagażniku samochodu. Dzięki temu można nie tylko łatwo przechowywać łopatę w bagażniku, ale również dopasować długość trzonka do wzrostu osoby, która z niej korzysta. 

Nie mniej przydatnym okazuje się specjalistyczny zgarniacz do śniegu na kołach (np. Hecht 881 GT), który sprawdza się idealnie podczas odśnieżania bardzo dużych, płaskich przestrzeni, takich jak parkingi, boiska itp.

A może potrzebujesz łopaty, która ułatwi odśnieżanie samochodu? Mamy coś dla Ciebie! Mała łopata do śniegu Mini Fiskars, dzięki swoim niedużym gabarytom, sprawdzi się podczas odśnieżania niedużych powierzchni i bez problemu zmieści się w bagażniku nawet bardzo małego samochodu.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór narzędzi do usuwania śniegu. Łopaty różnych rozmiarów, wykonane z plastiku, metalu, są wytrzymałe i dzięki temu bez trudu posłużą do usuwania śniegu. Pomoże Ci w tym każda łopata do śniegu, a jedynie od Ciebie zależy, którą z nich wybierzesz dla siebie. Z ich pomocą nie tylko usuniesz śnieg, ale również rozsypiesz sól drogową czy chlorek magnezu na lód., co jest bezpieczniejsze dla środowiska niż wysypywanie soli drogowej.

Zachęcamy do przejrzenia produktów, które oferuje nasz sklep oraz zamówienia łopat do swojego domu i ogrodu. Dzięki nim odśnieżysz podjazd, chodnik przed ogrodzeniem czy ścieżkę prowadzącą do furtki. Każda z nich jest odporna na pękanie, a w zależności od tego jaki model wybierzesz, będziesz mógł zdecydować o szerokości szufli, z pomocą których będziesz usuwać śnieg z podjazdu. Bardzo szerokie łopaty do śniegu działają niczym pług i z ich pomocą za jednym przejściem wzdłuż podjazdu możesz odśnieżyć nawet prawie metr szerokości.

 

Narzędzia ogrodnicze - zobacz powiązane kategorie:

Zobacz również:

      pixel