Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Obornik koński

( ilość produktów: 1 )

Dostępne w naszym sklepie oborniki końskie doskonale sprawdzają się do nawożeniakrzewów, warzyw, trawników, kwiatów, oraz drzewek owocowych. Dowiedz się, jakie są ich największe zalety i dlaczego warto zdecydować się na ich zakup.  

Oborniki końskie w Rolmarket.pl - najważniejsze informacje 

  Serdecznie zachęcamy do zapoznania się  z opisem poszczególnych produktów, które są dostępne w asortymencie naszego sklepu. Różnią się one producentem (np. polecamy marki Ecolon i Florovit Pro), składem i gramaturą. Zgodnie z opisem ze strony producenta, obornik koński może być stosowany również do nawożenia trawników - wpływa on na okres użytkowania traw oraz ma dodatni wpływ na ich stan. Co to oznacza? Otóż przede wszystkim zapobiega ich wysychaniu oraz zatrzymuje składniki odżywcze. Znajdziesz u nas również obornik koński granulowany, który z powodzeniem może posłużyć do nawożenia roślin doniczkowych. Suszony, rozdrobniony nawóz od producenta Ecolon ma korzystny wpływ na rozwój flory bakteryjnej. Chociaż ulega ciągłej mineralizacji, nie ma to wpływu na jego skuteczność. Wszechstronne zastosowanie dostępnych u nas oborników końskich oraz ich dobry wpływ na glebę sprawiają, że warto je mieć do dbania o swój ogród i upraw.  

Obornik koński - jak działa i dlaczego warto go używać?

  Obornik koński przeznaczony jest do gleb lekkich i ciężkich. Znajduje swoje zastosowanie w ogrodnictwie oraz może być traktowany jako surowiec do ogrzewania podłoża na przykład w szklarniach i tunelach. W swoim składzie ma dużo związków azotu. Za stosowaniem obornika końskiego przemawia to, że szybko rozkłada się w ziemi. Dzięki zawartości substancji organicznych gleba staje się pulchniejsza. W sprzedaży są suszone i granulowane postaci obornika (o których wspomnieliśmy wcześniej), które są łatwe w stosowaniu. Przemawia za nimi również brak uciążliwego zapachu, który dla wielu osób może być odpychający. Obornik pochodzący od sprawdzonych producentów doskonale przysłuży się naszym uprawom, dlatego warto postawiać na sprawdzone rozwiązania. Ten rodzaj nawozu szczególnie jest zalecany do upraw buraków, selera, marchwi i ziemniaków.

      pixel