Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Obornik koński

( ilość produktów: 4 )

Naturalne nawożenie cieszy się ogromną popularnością dlatego nie dziwi fakt, że naturalny nawóz organiczny taki jak obornik koński granulowany to produkt, który chętnie kupują właściciele przydomowych ogrodów. Dostępne w naszym sklepie oborniki końskie doskonale sprawdzają się do nawożenia krzewów, warzyw, trawników, kwiatów, oraz drzewek owocowych. Dowiedz się, jakie są ich największe zalety i dlaczego warto zdecydować się na ich zakup.  

Obornik koński - jak działa i dlaczego warto go używać?

Obornik koński to naturalny nawóz organiczny przeznaczony jest do gleb lekkich i ciężkich. Znajduje swoje zastosowanie w ogrodnictwie oraz może być traktowany jako surowiec do ogrzewania podłoża na przykład w szklarniach i tunelach. Świetnie nadaje się do roślin ozdobnych, ale dobre efekty przynosi stosowanie go pod warzywa m.in pomidory oraz krzewy owocowe. 

W swoim składzie ma dużo związków azotu, dlatego obornikiem końskim można nawozić wszystkie rośliny potrzebujące tego pierwiastka do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Za stosowaniem obornika końskiego przemawia to, że szybko rozkłada się w ziemi. Dzięki zawartości substancji organicznych gleba staje się pulchniejsza. W sprzedaży są suszone i granulowane postaci obornika (o których wspomnieliśmy wcześniej), które są łatwe w stosowaniu. Przemawia za nimi również brak uciążliwego zapachu, który dla wielu osób może być odpychający. Obornik pochodzący od sprawdzonych producentów doskonale przysłuży się naszym uprawom, dlatego warto postawiać na sprawdzone rozwiązania. Ten rodzaj nawozu szczególnie jest zalecany do upraw buraków, selera, marchwi i ziemniaków.

W naszym sklepie znajdziesz obornik koński granulowany, wygodny i łatwy w użyciu. Mimo oczyszczania obornik zachowuje wszystkie swoje właściwości czyli pozytywnie wpływa na poprawę struktury gleby, gdyż zawiera substancje próchnicze oraz umożliwia bezpieczne nawożenie, bez ryzyka przenawożenia. Jednocześnie pozbawiony jest nasion chwastów i larw owadów, które występują w oborniku w naturalnej formie.

Nawóz koński w Rolmarket.pl - najważniejsze informacje 

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się  z opisem poszczególnych produktów, które są dostępne w asortymencie naszego sklepu. Różnią się one producentem (np. polecamy marki Ecolon i Florovit Pro), składem i gramaturą. Zgodnie z opisem ze strony producenta, obornik granulowany koński może być stosowany również do nawożenia trawników - wpływa on na okres użytkowania traw oraz ma dodatni wpływ na ich stan. Co to oznacza? Otóż przede wszystkim zapobiega ich wysychaniu oraz zatrzymuje składniki odżywcze. Znajdziesz u nas również obornik koński granulowany, który z powodzeniem może posłużyć do nawożenia roślin doniczkowych. Suszony, rozdrobniony nawóz od producenta Ecolon ma korzystny wpływ na rozwój flory bakteryjnej. Chociaż ulega ciągłej mineralizacji, nie ma to wpływu na jego skuteczność. Wszechstronne zastosowanie dostępnych u nas oborników końskich oraz ich dobry wpływ na glebę sprawiają, że warto je mieć do dbania o swój ogród i upraw.  

Twojej uwadze polecamy również inne oborniki czyli obornik bydlęcy oraz obornik kurzy, które również w naturalny sposób pomogą zadbać o zasobność gleby w Twoim ogrodzie.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "obornik granulowany" :

    pixel