Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nawóz do trawy

( ilość produktów: 35 )

Marzy Ci się soczyście zielony, zdrowy i odporny na deptanie trawnik w Twoim ogrodzie? To możliwe, ale musisz pamiętać, że grunt to odpowiednia pielęgnacja! Zadbaj o systematyczne nawożenie trawy wysokiej jakości nawozami, a zaowocuje to pięknym wyglądem i dużą wytrzymałością traw na Twojej działce. Jak to zrobić? Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg możliwości, czyli różnorodne nawozy do traw, które ułatwią Ci to zadanie. Sprawdź sam, jakie produkty znajdziesz w naszym sklepie!

Nawóz do trawy na jesień i wiosnę

Trawy, podobnie jak pozostałe rośliny, potrzebują innych substancji odżywczych w okresie wzrostu, a innych pod koniec okresu wegetacyjnego. W pierwszej fazie potrzebują przede wszystkim pierwiastków stymulujących ich wzrost i pobudzających do rozwoju. W kolejnych fazach konieczne jest dostarczenie substancji wspierających odpowiednie zdrowie źdźbeł trawy, a jesienią niezbędne są składniki pozwalające przygotować trawnik do okresu zimowego spoczynku.

W pierwszym okresie wzrostu najbardziej istotnym pierwiastkiem jest azot, bez którego żaden trawnik nie będzie rósł prawidłowo. Potrzebny jest także fosfor i potas, które wspierają gospodarkę wodną w roślinie i wspomagają krzewienie się roślin. Niedobór tych składników powoduje słabszy wygląd trawnika i sprawia, że trawa nie rośnie tak bujnie jak powinna.

Do prawidłowego rozwoju trawa potrzebuje również innych ważnych składników, a właściwy wybór produktu jest uzależniony od tego, jaki cel chcemy osiągnąć. Aby zapewnić im to, co najlepsze i stymulować ich wzrost, dobierz nawozy trawnikowe do warunków atmosferycznych i terminu zasilania oraz potrzeb trawnika.

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz zarówno nawozy do trawy na wiosnę, jak i na jesień (przykładem takiego produktu może być jesienny nawóz mineralny na trawniki Planta). Znajdziesz również nawóz do zadań specjalnych, czyli np. nawóz do renowacji trawników czy nawóz zawierający składniki pozwalające zniszczyć mech na trawniku. Odpowiednie nawożenie przez cały rok sprawi, że Twój trawnik będzie wyglądał doskonale przez wiele sezonów.

Nawóz do trawy do każdego rodzaju traw

Aby Twoje rośliny rosły jeszcze piękniej, dobierz nawóz do rodzaju trawy, która rośnie przed Twoim domem. Nawozy do traw ozdobnych sprawdzą się podczas pielęgnacji roślin rosnących na rabatach, z kolei nawozy uniwersalne to doskonały wybór w przypadku starań o gęsty dywan z traw gazonowych. Nie chcesz, aby Twój trawnik rósł jak oszalały? Wśród nawozów dostępnych w naszym sklepie internetowym znajdziesz nawozy nie zawierające azotu, które dbają o piękny wygląd traw, nie wpływając na ich wzrost.

Planując nawożenie trawnika zastanów się, jakie nawozy chcesz stosować. Możesz sięgnąć po nawozy mineralne, ale możesz również zastosować nawozy ekologiczne i nawozy BIO. W tej grupie nawozów na szczególną uwagę zasługuje obornik granulowany oraz kompost, najlepiej wyprodukowany przez przydomowy kompostownik. Są one warte uwagi nie tylko ze względu na świetny skład zawierający wszystko, co dla roślin najważniejsze, ale również naturalne pochodzenie, dzięki czemu takie nawożenie zaakceptują również osoby zwracające szczególną uwagę na stosowanie metod przyjaznych środowisku.

Nawóz do trawnika w formie płynu i granulatu

Nawozy do trawy dostępne w naszym sklepie różnią się nie tylko składem, ale mają także różną konsystencję. Większość z nich przybiera formę granulek o różnorodnych właściwościach, jednak w naszym sklepie nie brakuje także nawozów do traw w płynie, które ułatwiają dawkowanie i rozprowadzanie nawozu w ogrodzie. Tego rodzaju preparaty umożliwiają nawożenie poprzez oprysk, co pozwala na dużą oszczędność czasu – wystarczy wspomnieć, że dzięki produktom takim jak nawóz dolistny do trawników SprayGren 950 możesz spryskać powierzchnię o wielkości 500 m2 w zaledwie 10 minut!

Warto wiedzieć, że do nawożenia możesz stosować nawozy do trawników doglebowe oraz dolistne. Jak sama nazwa wskazuje te pierwsze działają dostając się do gleby, z której są wyciągane przez roślinę za pomocą systemu korzeniowego. Nawóz dolistny działa natomiast inaczej, czyli substancje odżywcze dostają się do wnętrza rośliny za pośrednictwem źdźbeł trawy.

Jak wybrać nawóz do trawnika?

Wybierając nawóz do trawników musisz się zastanowić, jakie efekty chcesz uzyskać. Dostępne w naszym sklepie nawozy do trawnika mają różny skład i ich zastosowanie może dać różne efekty. Inny nawóz będzie potrzebny, gdy właśnie posiałeś pierwszą trawę, a inny, gdy trawnik ma już kilka lat i wymaga naprawy i specjalnego traktowania. W naszym sklepie znajdziesz też nawozy do trawnika z mchem oraz nawozy bez azotu, które zatroszczą się o piękny wygląd Twojego trawnika, ale nie przyspieszą jego wzrostu. Dzięki temu po nawiezieniu trawnika nie będziesz musiał częściej kosić trawy, a piękny zielony dywan będzie cieszył Twoje oczy.

Pamiętaj jednak, że zbyt duża ilość nawozu może być szkodliwa dla trawników. Uważaj zatem, by nawozić trawę zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu. Oprócz odpowiedniego odmierzenia zalecanej dawki musisz zadbać również o to, by rozłożyć go równomiernie na terenie całego trawnika. Pozwoli Ci to uzyskać najlepsze efekty i na pewno nie spalisz trawnika przez zbyt duże dawki składników odżywczych.

Po rozsypaniu nawozu zadbaj, żeby odpowiednio nawodnić trawę. Możesz więc nawozić trawę bezpośrednio przed deszczem, a jeśli nie zapowiadają się rychłe opady, to wykorzystać węże ogrodowe, zestawy ogrodowe do podlewania lub zraszacze ogrodowe i pistolety, dzięki którym równomiernie podlejesz wszystkie miejsca na trawniku. Tylko wtedy cząstki nawozu będą mogły wniknąć w głąb gleby i rozpuszczą się stając się dostępnymi dla korzeni trawy.

Chcesz mieć w końcu piękny i zadbany trawnik koło domu? Zatroszcz się o niego już dziś! Przejrzyj uważnie ofertę nawozów do trawnika dostępną w naszym sklepie, a potem wybierz odpowiedni preparat do nawożenia trawników spełniający Twoje oczekiwania. Dobierz najwygodniejszą formę jego aplikowania i zacznij działać. Nieważne jaka jest pora roku – wystarczy dobrać nawóz do niej dopasowany i cieszyć się ze zmian, które dzieją się dookoła Twojego domu.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nawozy ogrodnicze" :

pixel