Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Części do opryskiwaczy i akcesoria

( ilość produktów: 8 )

Opryskiwacze to urządzenia, które są nieocenioną pomocą przy pielęgnacji naszych roślin. Stosuje się między innymi w celu nawożenia i oczyszczania drzew, krzewów, kwiatów, a także roślin uprawnych. Aby w pełni wykorzystać możliwości opryskiwaczy, warto dołączać do nich odpowiednie części zamienne i akcesoria. W asortymencie naszego sklepu odnajdziesz akcesoria i części do opryskiwaczy od doświadczonych i uznanych producentów. Oferujemy między innymi lance do opryskiwaczy Kwazar, pompki do opryskiwaczy Marolex i wiele innych niezawodnych części. Zobacz naszą ofertę i wybierz części do opryskiwaczy odpowiednie dla siebie.

Zastosowanie i rodzaje opryskiwaczy 

W dzisiejszych czasach wybór opryskiwaczy jest ogromny, związanych ze zwiększonym wykorzystaniem środków chwastobójczych w uprawie roślin. Ze względu na przeznaczenie opryskiwaczy wyróżniamy:

Opryskiwacze ogrodnicze – zazwyczaj przeznaczone do stosowania na małych powierzchniach, w tym w domu lub na balkonie. Przeważnie są to opryskiwacze ręczne, które cechują się niewielkimi rozmiarami oraz wagą, co czyni ich użytkowanie łatwym i przyjemnym. Ich pojemność wynosi do 2 litrów, dzięki czemu sprawdzają się zwłaszcza w domowym użytku. W przypadku większych ogrodów lepiej sprawdzą się opryskiwacze ciśnieniowe – mają one pojemność do 10 litrów, a w przypadku wersji plecakowej – nawet 20.

Opryskiwacze sadownicze – przeznaczone przede wszystkim do opryskiwania drzew. Na rynku dostępne są opryskiwacze sadownicze przyczepiane oraz zawieszane, ich pojemność jest znacznie większa niż zwykłych opryskiwaczy ogrodowych.

Opryskiwacze polowe – są to opryskiwacze należące do maszyn rolniczych o największych gabarytach, przeznaczone do pielęgnacji roślin uprawnych. Wyróżniamy opryskiwacze zawieszane i zaczepiane, które są przyczepiane do ciągników. 

Jakie części do opryskiwaczy wybrać?

Użytkowanie opryskiwacza sprawia, że niektóre części ulegają zużyciu i konieczna jest ich wymiana. Należą do nich między innymi:

  • Pompy do opryskiwaczy, które pełnią niezwykle ważną funkcję – dbają o to, aby do rozpylacza docierała odpowiednia ilość cieczy. Sklep Rolmarket.pl oferuje między innymi pompy sprawdzonej marki Marolex.

  • Wężyki do opryskiwacza odpowiedzialne za podawanie cieczy ze zbiornika do lancy.

  • Dysze i komplety dysz, które usprawniają i sterują płynem wypływającym z opryskiwacza.

  • Smary pomagające w konserwacji opryskiwaczy. Należy pamiętać, aby używać ich przynajmniej raz w roku.

  • Uszczelki przeznaczone do naprawy opryskiwaczy. Proponujemy Państwu uszczelki firmy Marolex.

Wszystkie wyżej wymienione części do opryskiwaczy znajdziesz w naszym sklepie, dzięki czemu znacznie przedłużysz ich żywotność i będziesz mógł z nich korzystać bez konieczności wymiany całego opryskiwacza.

Akcesoria do opryskiwacza

W naszym sklepie znajdziesz również akcesoria dodatkowe, które powstały z myślą o tym, aby w jak największym stopniu ułatwić prace przy roślinach. Sklep Rolmarket.pl oferuje następujące dodatki, które mogą przydać się każdemu miłośnikowi ogrodnictwa. Twojej uwadze polecamy szczególnie lance do opryskiwaczy, które pozwalają na sięganie do wysokich drzew oraz krzewów, gdy standardowa lanca sobie z tym nie radzi. W naszej ofercie znajdziesz lance w różnych rozmiarach, w tym także lance teleskopowe z regulacją długości. Dzięki możliwości dostosowania ich długości do potrzeb wygodnie będziesz mógł wykonać opryski wyżej położonych gałęzi i dotrzeć do nich z preparatem owadobójczym lub grzybobójczym bez konieczności używania maszyny.

Polecamy również takie akcesoria jak osłony herbicydowe, dzięki którym wykonywanie oprysków będzie bezpieczniejsze dla roślin rosnących w okolicy. Osłona pozwoli zawęzić pole oprysku, dzięki czemu środki chwastobójcze, owadobójcze czy grzybobójcze zostaną dostarczone precyzyjnie na ten obszar, na który są przeznaczone.

Mamy również dodatki do maszyn rolniczych używanych do opryskiwania, które pozwalają zadbać o precyzyjne dawkowanie środków ochrony roślin. Zachęcamy zatem do zapoznania się z pełną ofertą produktów dostępnych w tej kategorii.

Zobacz również inne opryskiwacze:

    pixel