Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Agrowłókniny Czarne na chwasty ogrodnicze

( ilość produktów: 48 )

Czy wiesz, że…

...czarna agrowłóknina nie tylko eliminuje chwasty, pozwalając Ci na rezygnację z używania środków chemicznych takich jak herbicydy, ale także sprzyja rozwojowi systemu korzeniowego Twoich roślin? Chroni glebę przed nadmiernym odparowywaniem wilgoci, a jednocześnie podnosi jej temperaturę, dzięki czemu rośliny rosną szybciej i nierzadko dają większe plony.

Używaj czarnej agrowłókniny antychwastowej w ogrodnictwie i szkółkarstwie, a z pewnością zauważysz szybszy wzrost drzew, krzewów i innych roślin.

Agrowłóknina czarna: zastosowanie i zalety

Czarna włóknina jest przeznaczona głównie do ściółkowania, czyli przykrywania gleby wokół roślin. Jakie niesie ono ze sobą zalety? Jest ich wiele. Zaczniemy od tego, że przyczynia się do zapobiegania nadmiernemu nagrzewaniu się gleby i jej wysychaniu, co jest niezwykle ważne zwłaszcza podczas upałów i suszy. Dzieje się tak dlatego, że ściółkowanie zmniejsza parowanie wody. W przypadku deszczowej pogody ściółka w postaci agrowłókniny chroni glebę przed wymywaniem z niej cennych składników odżywczych i mineralnych. To wciąż nie wszystko – włóknina ogranicza kiełkowanie nasion chwastów i utrudnia ich rozwój, co oczywiście wiąże się z tym, że ogrodnicy mają znacznie mniej pracy przy pieleniu. Włóknina czarna na chwasty to nie tylko ochrona przed niepożądanymi roślinami, ale także innymi nieproszonymi gośćmi – szkodnikami. Ogromną zaletą tego produktu jest przepuszczalność wody, dzięki czemu świetnie nadaje się do wspomagania różnego rodzaju upraw. Kompleksowe zastosowanie czarnej agrowłókniny sprawia, że po prostu musisz ją mieć w swoim ogrodzie!

Jak używać czarnej włókniny ogrodowej?

Czarna agrowłóknina jest nieocenioną pomocą przy uprawie wielu gatunków roślin. Zatrzymuje ona wilgoć w glebie, zapobiega rozwojowi chwastów, a także chroni nasze warzywa i owoce przed atakami szkodników i chorobami. Agrowłókniny występujące w ciemnym kolorze (np. czarnym) pomagają ogrzać glebę i przyczyniają się do szybszego dojrzewania roślin, dlatego warto je stosować w uprawie owoców egzotycznych czy naszych rodzimych truskawek. Ich ulokowanie w ogrodzie nie stanowi wyzwania – po prostu rozkłada się ją pasami między grządkami. Pamiętaj, że przed rozłożeniem agrowłókniny glebę należy przekopać, rozbić jej grudki i oczyścić ze wszelkich zanieczyszczeń (w tym chwastów). Powinna być ona pulchna i wilgotna. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z wyborem odpowiedniego produktu bądź jego montażem, zachęcamy do kontaktu. Nasi eksperci z chęcią udzielą Ci rad, dzięki którym korzystanie z zakupionych u nas produktów będzie łatwe i przyjemne, a przede wszystkim – efektywne!

Dodatkowe informacje dla ogrodników

Włóknina, jako materiał osłonowy, powinna być lekka i elastyczna. Świetnie sprawdza się głównie do zabezpieczenia roślin, które są szczególnie narażone na mróz oraz chłód. Pamiętaj jednak, że sam zakup agrowłókniny nie jest gwarantem sukcesu i jej stuprocentowej skuteczności. Aby tak było, musisz starannie i rzetelnie podejść do kwestii jej zamontowania. Od tego w końcu zależeć będzie, czy należycie spełni ona swoją funkcję. Nie obędzie się więc bez specjalnych szpilek do przymocowania maty do podłoża. Ich standardowe parametry wynoszą: długość najczęściej 150 mm i szerokość 75 mm. Przydadzą Ci się również kołki - wykonane z  polipropylenowego tworzywa świetnie sprawdzą się w zmiennych warunkach atmosferycznych.  Dzięki ich wykorzystaniu przy montażu możesz zapomnieć o problemie zrywania agrowłókniny przez porywisty wiatr.

Zobacz również:

pixel