Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłóknina pod warzywa

( ilość produktów: 31 )

Dlaczego warto stosować agrowłókninę pod warzywa?

Agrowłóknina doskonale chroni grządki z warzywami, a dodatkowo stwarza sadzonkom optymalne warunki do rozwoju – dzięki niej zbierzesz dorodny plon szybciej niż zwykle.

Jak rozłożyć agrowłókninę pod warzywa?

Aby agrowłóknina mogła skutecznie chronić Twoje polony, powinna być właściwie rozłożona. Zanim jednak zabierzesz się do pracy, pamiętaj o dokładnym odchwaszczeniu gleby. Tkaninę układaj luźno, aby rosnące pod nią warzywa miały odpowiednio dużo miejsca na swobodny wzrost. W tym celu możesz przygotować konstrukcję z wygiętych drutów, którą następnie wbijesz w podłoże – na niej rozciągnij agrowłókninę. Aby wiatr nie naruszył jej powierzchni, brzegi płachty przymocuj specjalnymi szpilkami lub kotwami.

Agrowłóknina biała – skuteczna ochrona Twoich warzyw

Biała ochronna tkanina jest jedną z najlżejszych dostępnych na rynku – o gramaturze 17 g/m², 19 g/m² oraz 23 g/m².Nazywana jest potocznie agrowłókniną wiosenną i służy do ochrony bardzo wcześnie wysianych warzyw – np. ziemniaków. Dzięki niej nasionka będą mogły bez przeszkód kiełkować oraz rozwijać systemy korzeniowe. Nawet jeśli pojawią się przymrozki, duża różnica temperatur w dzień i w nocy, gwałtowne opady deszczu oraz gradobicie.  

Jakie warzywa warto hodować pod agrowłókniną?

 Warzywa, które warto hodować pod agrowłókniną to nie tylko bardzo wczesne ziemniaki, ale również: wczesna kapusta, kapusta pekińska, sałata, kalarepa, kalafior, papryka, truskawki, a nawet marchew czy seler. Agrowłókninę nałóż na rośliny bezpośrednio po wysiewie lub wysadzenia rozsady. Jeśli posiadasz warzywa z siewu ozimego oraz pędy wieloletnie, okryj je płachtą dopiero po ustabilizowaniu się temperatury (kiedy zacznie wskazywać więcej niż 5 stopni Celsjusza – mniej więcej w połowie marca).

Szukasz skutecznej ochrony dla swoich warzyw? Wybierz agrowłókninę

Jeśli szukasz ochrony dla swoich warzywnych upraw, sprawdź białą agrowłókninę wiosenną – dzięki swojej strukturze jest niezwykle skuteczna nawet w trudnych warunkach pogodowych. Zainwestuj w dobry jakościowo produkt – znajdziesz go w sklepie internetowym rolmarket.pl. W zależności od potrzeb wybierz także właściwe mocowanie w postaci szpilek bądź kotew. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! Życzymy powodzenia!

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

pixel