Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłókniny na chwasty

( ilość produktów: 55 )

Walka z chwastami wokół upraw i roślin ozdobnych bardzo często przypomina walkę z wiatrakami. Chwasty są często bardziej agresywne niż uprawiane rośliny oraz są bardziej odporne na trudne warunki wzrostu, przez co łatwiej im przetrwać np. okresie suszy. Są jednak sposoby, które radzą sobie lepiej niż inne metody walki z chwastami, a należy do nich stosowanie agrowłókniny.

Agrowłóknina na chwasty – skuteczna i bezpieczna dla środowiska

Przez wiele lat do walki z chwastami stosowane było ręczne pielenie grządek lub środki chwastobójcze. Pierwsza metoda wymaga bardzo dużo czasu, szczególnie jeśli do wypielenia jest nie mała grządka koło domu, ale duże pole uprawne. Druga metoda zaś mogła budzić kontrowersje ze względu na fakt, że nie wszystkie środki chwastobójcze są w pełni bezpieczne dla środowiska. Na szczęście teraz można stosować agrowłókninę na chwasty, której stosowanie rozwiązuje problem z tymi niechcianymi roślinami.

Agrowłóknina na chwasty zapobiega rozwojowi chwastów na całej powierzchni, na której jest ułożona. Oznacza to, że odpowiednio dobrany rozmiar agrowłókniny pozwala ochronić przed chwastami całe pole uprawne, nawet wtedy, gdy sięga ono po horyzont. Wyplewienie takiej powierzchni zajęłoby bardzo wiele czasu, a opryskiwanie środkami chwastobójczymi mogłoby przynieść negatywne z punktu widzenia ekologii skutki. Wystarczy jednak ułożyć agrowłókninę, by zapomnieć o problemach z chwastami.

Agrowłóknina – nie tylko na chwasty

Układanie agrowłókniny wokół roślin nie tylko rozwiązuje problem niechcianych roślin, ale również poprawia warunki wzrost i rozwoju tych, na których nam zależy. Agrowłóknina zapobiega bowiem szybkiemu parowaniu wody z gleby, co wpływa korzystnie na jej wilgotność oraz pulchność. Nie należy się jednak obawiać, że ułożenie agrowłókniny spowoduje brak dostępu do wód opadowych. Nic takiego się nie stanie, bo agrowłóknina jest materiałem przepuszczalnym, który pozwala wnikać wodom opadowym w glebę, a jednocześnie nie dopuszcza do jej szybkiego odparowania.

Warto wiedzieć, że agrowłóknina na chwasty jest dostępna w różnych szerokościach i długościach, dzięki czemu można dobrać odpowiedni rozmiar do wielkości miejsca, w którym ma zostać ułożona. Właściciele pól uprawnych chętnie wybiorą agrowłókninę na chwasty 1,6x200m, a właściciele przydomowych ogrodów sięgną po agrowłókninę 0,8x10m, która lepiej się sprawdzi w przydomowym ogrodzie. W sklepie Rolmarket.pl są dostępne również agrowłókniny na chwasty o innych szerokościach i długościach, więc zapraszamy do przejrzenia pełnej oferty.

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

pixel