Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłóknina na ziemniaki

( ilość produktów: 14 )

Agrowłóknina na ziemniaki – przydatna podczas wczesnych upraw

Coraz więcej rolników decyduje się na hodowlę bardzo wczesnych ziemniaków – bardzo istotna w ich produkcji jest odpowiednia ochrona młodych sadzonek. Zapewni ją właściwej grubości agrowłóknina. Dzięki niej możesz liczyć na wczesny zbiór plonów, lepszy zarobek ze sprzedaży oraz szybsze uzupełnienie własnych zapasów. Sprawdź, jak wybrać odpowiednią agrowłókninę na ziemniaki.

Jaka agrowłóknina na ziemniaki będzie najlepsza?

Najlepsza agrowłóknina na ziemniaki to ta o grubości 19 gramów na metr kwadratowy. Nawet przy silnych opadach deszczu oraz porywach wiatru tkanina nie stanie się aż tak ciężka, by zniszczyć czy poobijać delikatne plony. Natomiast ochroni je przed przymrozkiem dokładnie w taki sam sposób jak tkaniny o wyższej gramaturze. W związku z tym nie ma się nad czym zastanawiać – wybierz produkt lekki i solidny, który zabezpieczy Twoje plony, ale tym samym nie naruszy delikatnej powierzchni ziemniaka.  

Jak prawidłowo założyć agrowłókninę na ziemniaki?

Przy zakładaniu osłon na ziemniaki pamiętaj przede wszystkim o tym, aby nie naprężać jej zbyt mocno. W przeciwnym razie kłącza podczas wzrostu przebiją agrowłókninę – wtedy nie pozostanie Ci nic innego jak kupić nowy produkt. Luźne rozłożenie tkaniny nie zastopuje rozwoju bulw, a będzie lekko zmieniać swój kształt i dopasowywać go do wielkości plonów. Zwróć uwagę także na brzegi osłon – powinny być solidnie przymocowane do podłoża. W tym celu przysyp je odpowiednią ilością ziemi, obłóż workami polipropylenowymi lub zwykłymi kamieniami. 

Agrowłóknina na ziemniaki lepsza niż folia perforowana

Agrowłóknina jest tkaniną ,,oddychającą” – przez jej powierzchnię dochodzi do swobodnej cyrkulacji powietrza.  Specjalne rowki przepuszczają także światło, jak i wodę. Dzięki temu płachta tworzy roślinom bardzo dobre warunki do rozwoju oraz konsekwentnej wegetacji – ziemniaki nie gniją, nie są przesuszone ani narażone na przymrozki nawet przy gwałtownych zmianach pogody. Tego wszystkiego nie gwarantuje uprawom folia perforowana.

Szukasz agrowłókniny na ziemniaki? Sprawdź asortyment sklepu rolmarket.pl

Jeśli zajmujesz się hodowlą ziemniaków i szukasz dla nich właściwego zabezpieczenia, sprawdź agrowłókniny ze sklepu rolmarket.pl. Życzymy udanych zakupów!

Zobacz również inne kategorie agrowłókniny:

    pixel