Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nożyce do trawy

( ilość produktów: 3 )

Przydomowy trawnik wymaga wielu prac pielęgnacyjnych. Jedną z podstawowych z nich jest przycinanie trawy. I choć kosiarki oczywiście są do tego celu niezbędne, to nie docierają w trudno dostępne miejsca. Jeśli więc zależy Ci na pięknie wypielęgnowanym trawniku, świetnie trafiłeś. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór nożyc do przycinania trawy, które usprawnią prace ogrodowe i sprawią, że posiadanie zadbanego trawnika stanie się dziecinnie proste. Dzięki nim wszystkie źdźbła trawy w Twoim ogrodzie będą idealnie przycięte!

Jakie nożyce do trawy wybrać?

Dokonując wyboru nożyc ogrodowych, przede wszystkim powinieneś zastanowić się, co zamierzasz nimi ciąć. Inne sprawdzą się w przypadku młodej lub zwykłej trawy, a inne, gdy mamy do czynienia z chwastami i małymi gałęziami. Niezwykle ważną rolę w budowie nożyc ręcznych odgrywa uchwyt, który powinien być wygodny i dopasowany do Twojej dłoni. Zwróć też uwagę na wagę produktu – podcinanie trawy to praca czasochłonna i męcząca, dlatego nożyce nie powinny być dodatkowym obciążeniem. Bardzo ważnym czynnikiem jest również długość nożyc – jeśli zależy Ci na maksymalnej precyzji cięcia, wybierz nożyce o jak najkrótszych ostrzach. Dłuższe ostrza świetnie sprawdzą się do przycinania brzegów trawnika. Długie nożyce do trawy pozwalają na przycinanie bez konieczności pochylania się i narażania swoich pleców na przeciążenia. Powinieneś oczywiście także upewnić się, że do produkcji urządzenia użyto wysokiej jakości materiałów. Najlepiej, jeśli ostrza nożyc wykonane są ze stali nierdzewnej lub węglowej. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, szczegółowe informacje znajdziesz w opisach poszczególnych produktów.

Nożyce do trawy: zastosowanie i pielęgnacja

Nożyce do trawy służą nie tylko do skracania trawy czy pielęgnacji grządek. Z powodzeniem można je wykorzystywać także w innych pracach ogrodowych, na przykład przycinaniu krzewów lub żywopłotu. Pamiętaj jednak, aby nie przycinać za pomocą nożyc grubych gałęzi i konarów – możesz w ten sposób uszkodzić narzędzie. W tym celu powinieneś używać przeznaczonych do tego pił ogrodowych, które również znajdziesz w naszym sklepie. Właściwa pielęgnacja jest gwarancją trwałości wszelkich narzędzi. Pamiętaj o tym, aby czyścić nożyce do trawy po każdym użyciu. Używaj do tego celu mokrej szmatki lub specjalnej szczotki. Nie zapominaj też o smarowaniu nożyc smarami, które zapobiegną powstawaniu rdzy. Ostrza nożyc powinny być ostre, to oczywiste. Dlatego co jakiś czas powinieneś je ostrzyć, używając do tego specjalnych narzędzi lub korzystając z usług specjalistycznych firm. Pamiętaj, aby odpowiednio dbać o nożyce także wtedy, gdy ich nie używasz. Przechowuj je w suchym i ciepłym miejscu. Na zimę owiń je w szmatkę, co zabezpieczy je przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Nożyce do trawy – przydatne w każdym ogrodzie

Pielęgnacja trawnika to niełatwe zadanie. Regularne koszenie, podlewanie, napowietrzanie gleby oraz uzupełnianie ubytków to prace wymagające wiele czasu i wysiłku. Aby ułatwić sobie nieco te czynności, warto zainwestować w odpowiednie narzędzia ogrodowe.

Nożyce do trawy to przydatne akcesoria, które zawsze warto mieć w zanadrzu. Umożliwiają one precyzyjne przycięcie źdźbeł w miejscach trudno dostępnych dla kosiarki, np. wzdłuż murków. Dzięki tym narzędziom Twój trawnik zyska estetyczny wygląd, a wyrastająca wokół krawężników trawa pozostanie jedynie wspomnieniem.

Ręczne nożyce do trawy – na co zwrócić uwagę?

Stając przed wyborem idealnych nożyc do ręcznego przycinania trawy, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Klasyczne narzędzia tego typu umożliwiają pracę wyłącznie w jednej pozycji, co może być uciążliwe przy szczególnie precyzyjnych zadaniach. Nieco bardziej zaawansowane nożyce do trawy posiadają obrotowe ostrza, dzięki którym możesz dotrzeć nawet w najtrudniej dostępne zakamarki.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest uchwyt. Najlepiej sprawdzają się narzędzia z rękojeścią perforowaną, pokrytą antypoślizgowym materiałem. Takie nożyce do trawy zapewniają ergonomiczną pracę i nie wyślizgną się z dłoni nawet przy dużym wysiłku.

Nożyce do trawy na wysięgniku

Planując prace ogrodowe, warto zawsze wziąć pod uwagę przede wszystkim własną wygodę. Jeśli masz do pielęgnacji wyjątkowo duży areał, to pozostawanie zbyt długo w pochylonej pozycji może skończyć się bólem pleców. W takiej sytuacji warto wybrać nożyce do trawy na wysięgniku. Dzięki temu narzędziu nie musisz się pochylać, by precyzyjnie pozbyć się nieestetycznych źdźbeł wokół murków.

Aby zapewnić sobie i domownikom bezpieczeństwo w trakcie prac ogrodowych, warto sięgnąć po model z opcją blokady ostrza. Przydatne będzie także udogodnienie w postaci obrotowej głowicy, ponieważ ułatwi dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Nożyce do trawy – konserwacja

O narzędzia ogrodowe, w tym nożyce do trawy warto dbać. Ich odpowiednie czyszczenie oraz zabezpieczenie przed różnymi czynnikami to gwarancja wydajności i długowieczności. Aby uniknąć powstawania korozji i zacinania się mechanizmu, należy po każdym użyciu dokładnie umyć i osuszyć nożyce. Warto również co jakiś czas naoliwić miejsce styku ostrzy, by przywrócić płynność pracy narzędzia.

Nożyce do trawy najlepiej przechowywać w suchym miejscu, osłoniętym przed wodą i innymi czynnikami atmosferycznymi. Narzędzia te należy regularnie ostrzyć – w innym przypadku staną się tępe i będą rwać kępki trawy, zamiast precyzyjnie je przycinać.

Szukasz nożyc do trawy, które nigdy Cię nie zawiodą? Znajdziesz je w naszym sklepie! Sprawdź asortyment i znajdź narzędzia, dzięki którym prace ogrodowe staną się lekkie i przyjemne jak nigdy dotąd!

Zobacz powiązane kategorie:

      pixel