Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Nożyce do gałęzi

( ilość produktów: 35 )

Piękne drzewa i krzewy to powód do dumy dla każdego ogrodnika. Jednak aby rzeczywiście zachwycały one swoim wyglądem, należy o nie właściwie zadbać. Niezwykle pomocne w tej kwestii mogą okazać się nożyce do gałęzi, które pozwolą na równe i estetyczne przycinanie drzew i krzewów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą sekatorów – znajdziesz u nas modele pochodzące od sprawdzonych i doświadczonych producentów. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nasi specjaliści służą radą i pomocą.

Jaki sekator do gałęzi wybrać?

W sklepie internetowym Rolmarket.pl czeka na Ciebie wiele modeli sekatorów do cięcia gałęzi. Wybór odpowiedniego powinien być podyktowany przede wszystkim jego przeznaczeniem. Zastanów się, jakie gałęzie zamierzasz ciąć. Do cienkich, młodych drzew i krzewów wystarczą nożyce o średnicy do 28 mm. Te grubsze będą potrzebować znacznie większej – około 50 cm. Na wygodne przycięcie wysokich drzew pozwolą nożyce teleskopowe lub sekator na wysięgniku. Równie przydatne będą sekatory dźwigniowe wyposażone w obrotowe głowice, które umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Zwróć również uwagę na materiał, z którego wykonano narzędzie, powinien być odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i ewentualne uszkodzenia. Nożyce wykonane z poliamidu i dodatkowo wzmocnione włóknem szklanym cechują się wyjątkową trwałością. Pamiętaj, że dobry sekator ma ułatwiać pracę, a nie ją utrudniać – wybierz więc model o wygodnym uchwycie i niewielkim ciężarze. Szczegółowe informacje na temat każdego z oferowanych przez nas produktów znajdziesz w jego opisie.

Sekatory do cięcia gałęzi: zastosowanie i pielęgnacja 

Nożyce do gałęzi są niezbędne, gdy w Twoim ogrodzie znajduje się wiele drzew i krzewów. W końcu nie możesz pozwolić na to, żeby się rozrastały – powinieneś więc je regularnie przycinać. Pamiętaj, przycinanie roślin jest równie ważne jak wszelkie inne praca pielęgnacyjne. Sekator pomoże w nadaniu im estetycznego kształtu i umożliwi im właściwy rozwój. Jeśli decydujesz się na inwestycję w nożyce do cięcia gałęzi, powinieneś wiedzieć, na czym polega ich prawidłowa pielęgnacja. Przede wszystkim powinieneś je oczyszczać po każdym użyciu. Za pomocą szmatki usuń z sekatora pozostałości liści czy gałęzi, gdy już z niego nie korzystasz. Raz na jakiś czas urządzenie powinno zostać gruntownie oczyszczone, najlepiej przy użyciu specjalistycznych środków. Pamiętaj też o smarowaniu sekatora smarem, który pomoże zachować sprawność mechanizmu. Poza sezonem urządzenie należy trzymać w suchym i ciepłym miejscu, co zapobiegnie powstawaniu rdzy. Życzymy efektywnej pracy z zakupionymi u nas sekatorami!

Zobacz również:

Nożyce do gałęzi Fiskars     Nożyce do gałęzi Gardena      Nożyce do gałęzi Greenmil     Nożyce do gałęzi teleskopowe     

Nożyce do gałęzi z przekładnią     Nożyce do gałęzi na wysięgniku

pixel