Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nożyce do gałęzi

( ilość produktów: 13 )

Piękne drzewa i krzewy to powód do dumy dla każdego ogrodnika. Jednak aby rzeczywiście zachwycały one swoim wyglądem, należy o nie właściwie zadbać, usuwając uszkodzone i zainfekowane gałęzie oraz przycinając rośliny do pożądanych rozmiarów. Niezwykle pomocne w tej kwestii mogą okazać się nożyce do gałęzi, które pozwolą na równe i estetyczne przycinanie drzew i krzewów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą. Znajdziesz u nas nożyce do gałęzi do cięcia żywych roślin i suchego drewna pochodzące od sprawdzonych i doświadczonych producentów. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nasi specjaliści służą radą i pomocą.

Jaki sekator do gałęzi wybrać?

W sklepie internetowym Rolmarket.pl czeka na Ciebie wiele modeli sekatorów do cięcia gałęzi. Wybór odpowiedniego powinien być podyktowany przede wszystkim jego przeznaczeniem. Zastanów się, jakie gałęzie zamierzasz ciąć. Do cienkich, młodych drzew i krzewów wystarczą nożyce o średnicy do 28 mm. Te grubsze będą potrzebować znacznie większej – około 50 cm, ale dla ułatwienia wykonania zadania warto do ich cięcia wykorzystać nożyce z przekładnią. Jej obecność znacznie ogranicza siłę wkładaną w cięcie, co pozwala wykonywać ten zabieg nawet przez osoby, które nie mają dużej siły cięcia w rękach.

Na wygodne przycięcie wysokich drzew pozwolą nożyce teleskopowe lub nożyce do gałęzi na wysięgniku. Wykorzystując dwuręczne nożyce teleskopowe małym wysiłkiem będziesz mógł wykonać cięcie nawet dość grubych gałęzi. Nożyce na wysięgniku pozwolą Ci wykonać tę pracę bez używania drabiny. Dzięki temu będziesz mógł wykonać je stojąc na ziemi, bez uciążliwego przestawiania drabiny z miejsca na miejsce. To znacznie skróci czas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i sprawi, że wykonanie cięcia stanie się prawdziwą przyjemnością, a precyzyjne cięcie zagwarantuje dobre ostrze wykonane z trwałych i odpornych materiałów.

Podczas cięcia gałęzi przydatne będą nie tylko nożyce do gałęzi, ale również sekatory dźwigniowe wyposażone w wytrzymałe obrotowe głowice, które umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu będzie można wykonać precyzyjne cięcie i zadbać o drzewa i krzewy z należytą starannością. 

Wybierając nożyce do gałęzi zwróć również uwagę na materiał, z którego wykonano narzędzie. Powinien być on odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i ewentualne uszkodzenia. Nożyce do gałęzi wykonane z poliamidu i dodatkowo wzmocnione włóknem szklanym cechują się wyjątkową trwałością. Pamiętaj, że dobry sekator ma ułatwiać pracę, a nie ją utrudniać – wybierz więc model o wygodnym uchwycie i niewielkim ciężarze. Pamiętaj również, że nieco inne będą nożyce do gałęzi przeznaczone do cięcia suchego drewna, a nieco inne do przycinania żywych roślin. Przed wyborem zastanów się zatem, jakie cięcie będziesz wykonywać częściej i wybierz takie nożyce do gałęzi, które mają ostrze lepiej dopasowane do rodzaju drewna, które chcesz ciąć.

Szczegółowe informacje na temat każdego z oferowanych przez nas produktów znajdziesz w jego opisie. Zwróć uwagę również na to, jakie ostrze mają nożyce do gałęzi. Najlepsze będą ostrza kute ze stali hartowanej, które są wytrzymałe i odporne na ewentualne uszkodzenia, które mogą powstać podczas cięcia gałęzi. Niektóre ostrza ze specjalną powłoką wzmacniającą są szczególnie wytrzymałe, co sprawia, że jeszcze dłużej będą one dobrze pełnić swoją rolę.

Sekatory do cięcia gałęzi: zastosowanie i pielęgnacja 

Nożyce do gałęzi są niezbędne, gdy w Twoim ogrodzie znajduje się wiele drzew i krzewów. W końcu nie możesz pozwolić na to, żeby się rozrastały – powinieneś więc je regularnie przycinać. Konieczne są one również przy pielęgnacji żywopłotu, którego regularne przycinanie ma bezpośredni wpływ na to, jak wygląda Twój ogród. Pamiętaj, przycinanie roślin jest równie ważne jak wszelkie inne praca pielęgnacyjne. Sekator pomoże w nadaniu im estetycznego kształtu i umożliwi im właściwy rozwój. 

Pamiętaj, że nożyce pomogą Ci wykonać nie tylko cięcie pielęgnacyjne, w czasie którego usuniesz suche i obumarłe gałęzie, ale również mogą Ci pomóc stworzyć niepowtarzalne dzieło sztuki rosnące w Twoim ogrodzie. Możesz z ich pomocą modelować kształt wybranych krzewów i kwiatów, tworząc niezwykłe żywe kompozycje. Dobre narzędzie, np. nożyce lub sekator pozwolą Ci osiągnąć zamierzony efekt, a Ty poczujesz dumę, że taki efekt udało Ci się osiągnąć z pomocą sekatora dobrej jakości i odrobiny wyobraźni. Jeśli wybierzesz nożyce teleskopowe lub na wysięgniku, wyposażone w mocne i wytrzymałe uchwyty, to nie będzie Cię ograniczać narzędzie i będziesz mógł swobodnie realizować swój cel. 

Jeśli decydujesz się na inwestycję w nożyce do cięcia gałęzi, musisz zwracać uwagę nie tylko na jakość ich wykonania, ale powinieneś również wiedzieć, jak prawidłowo pielęgnować te produkty. Przede wszystkim powinieneś oczyszczać nożyce po każdym użyciu, zwracając szczególną uwagę na ostrze. Za pomocą szmatki usuń z sekatora pozostałości liści czy gałęzi, gdy już z niego nie korzystasz, bo dzięki temu produkty te będą dłużej dobrze pełnić swoją rolę. Raz na jakiś czas urządzenie powinno zostać gruntownie oczyszczone, najlepiej przy użyciu specjalistycznych środków. Pamiętaj też o smarowaniu sekatora smarem, który pomoże zachować sprawność mechanizmu i będą jeszcze długo służyć do cięcia gałęzi. Nożyce poza sezonem należy trzymać w suchym i ciepłym miejscu, co zapobiegnie powstawaniu rdzy i uchroni narzędzie przed zniszczeniem.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów oferowanych przez sklep Rolmarket.pl. Znajdziesz u nas m.innożyce do gałęzi Fiskarsnożyce do gałęzi Gardena oraz nożyce do gałęzi Greenmil, a więc renomowanych producentów, którzy oferują narzędzia ogrodnicze najwyższej jakości. Wszystkie produkty tych marek są wykonane z materiałów o wysokiej trwałości, a ich ergonomia sprawia, że nożyce do gałęzi tych marek znacznie ułatwiają wszelkie prace ogrodowe, w których wymagane jest cięci gałęzi. Przejrzyj dostępne u nas nożyce, zastanów się, do jakich roślin chcesz ich używać, a następni zamów te wybrane z produktów do swojego ogrodu i ciesz się z efektów, jakie możesz uzyskać z ich pomocą. Życzymy efektywnej pracy z zakupionymi u nas sekatorami!

Zobacz powiązane kategorie:

      pixel