Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Sekatory

( ilość produktów: 64 )

Zadbane krzewy i drzewa to prawdziwa ozdoba każdego ogrodu. Ich pielęgnacja wymaga używania odpowiednich narzędzi – jednym z nich jest sekator, który pozwala na sprawne przycinanie pędów drzew oraz krzewów. Przy jego wyborze powinieneś kierować się przede wszystkim rodzajem Twoich roślin – sekator musi być przystosowany do cięcia gałęzi o określonej grubości. Dobrze wybrany sekator to jednak nie tylko zmniejszenie Twojego wysiłku, ale także ulga dla Twoich roślin – przycinanie za pomocą profesjonalnego urządzenia przyspiesza gojenie ran po cięciu i minimalizuje ryzyko infekcji.

Jaki sekator ogrodowy wybrać?

Sekator to narzędzie wykorzystywane bardzo często podczas prac ogrodowych. Odpowiednio dobrany powinien być przede wszystkim w miarę możliwości lekki i ciąć przy niewielkim użyciu siły. Wyróżniamy wiele rodzajów tych narzędzi ogrodowych. Do sekatorów ręcznych zaliczamy:

  • Sekatory nożycowe, które są bardzo precyzyjne i nie miażdżą pędów przycinanych roślin. Z tych powodów polecane są zwłaszcza do przycinania jednorocznych pędów, kwiatów i kiści winogron. Często wyposażone są w rączkę obrotową, co znacznie ułatwia pracę.
  • Sekatory kowadełkowe, które mają znacznie większą siłę cięcia od nożycowych. Mogą przez to miażdżyć małe pędy (posiadają jedno ostrze tnące), ale za to świetnie sprawdzą się przy cięciu grubych, twardych gałęzi. Do prac wymagających znacznie większej siły polecamy sekatory elektryczne (zasilane prądem), spalinowe lub pneumatyczne. W sklepie internetowym Rolmarket.pl odnajdziesz szeroki wybór sekatorów, dzięki czemu na pewno zdołasz wybrać taki, który idealnie sprawdzi się w Twoim ogrodzie.

Sekatory: zastosowanie i pielęgnacja

Podstawowe i najważniejsze zastosowanie sekatora to przycinanie pędów drzew i krzewów. Można ich oczywiście używać także do przecinania innych materiałów, ale trzeba uważać, aby nie zniszczyć narzędzia. Sklep Rolmarket.pl oferuje szeroki wybór ręcznych sekatorów do winorośli, sekatorów nożycowych oraz dźwigniowych. Pamiętaj, że w dobrze wyposażonym ogrodzie powinno znaleźć się kilka rodzajów sekatorów, co zapewni optymalną pielęgnację Twoim roślinom.

Trwałość sekatora zależy nie tylko od wysokiej jakości wykonania, ale także od odpowiedniej konserwacji. Po każdym użyciu sekator należy oczyścić, używając do tego celu miękkiej szmatki lub szczotki. Usuniesz w ten sposób resztki soków, kory czy drewna. O sekator warto troszczyć się także poza sezonem -  trzeba go naoliwić i owinąć w czystą szmatkę. Pamiętaj, aby przechowywać go w ciepłym i suchym miejscu. Sporo sekatorów posiada w zestawie ostrzałkę, za pomocą której powinieneś go naostrzyć, gdy zauważysz oznaki stępienia. Możesz to także zrobić w serwisie.

Zobacz również:

Sekator Fiskars     Sekator Gardena     Sekator Greenmil     Sekator teleskopowy     Sekator kowadełkowy     Sekator nożycowy     Sekator do gałęzi

Sekator do żywopłotu

pixel