Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Sekatory

( ilość produktów: 57 )

Zadbane krzewy i drzewa to prawdziwa ozdoba każdego ogrodu. Ich pielęgnacja wymaga używania odpowiednich narzędzi – jednym z nich jest sekator, który pozwala na sprawne wykonanie cięcia gałęzi drzew oraz krzewów. Przy jego wyborze powinieneś kierować się przede wszystkim rodzajem Twoich roślin – sekator musi być przystosowany do cięcia gałęzi o określonej grubości. Dobrze wybrany sekator to jednak nie tylko zmniejszenie Twojego wysiłku, ale także ulga dla Twoich roślin – przycinanie za pomocą profesjonalnego urządzenia przyspiesza gojenie ran po cięciu i minimalizuje ryzyko infekcji. Zobacz, jakie narzędzia do cięcia oferuje nasz sklep Rolmarket.pl i wybierz produkty najlepsze dla siebie.

Jaki sekator ogrodowy wybrać?

Sekator to narzędzie wykorzystywane bardzo często podczas prac ogrodowych. Odpowiednio dobrany powinien być przede wszystkim w miarę możliwości lekki i ciąć przy niewielkim użyciu siły. Powinien być ponadto dostosowany do grubości gałęzi, które mają być przycinane z jego pomocą, bo tylko wtedy, cięcie będzie wygodne i efektywne. Zbyt mały sekator do gałęzi będzie niewygodny przy cięciu grubszych pędów, a z kolei zbyt duży do cięcia małych gałęzi będzie po prostu niewygodny, gdyż manewrowanie nim pomiędzy gałęziami może okazać się niezbyt efektywne.

Wybierając nożyce do gałęzi warto wiedzieć, że, podobnie jak inne narzędzia ogrodnicze, można je podzielić według różnych kryteriów. Do sekatorów ręcznych zaliczamy:

  • Sekatory nożycowe, które są bardzo precyzyjne i nie miażdżą gałęzi przycinanych roślin. Z tych powodów polecane są zwłaszcza do przycinania jednorocznych pędów, kwiatów i kiści winogron. Swoją nazwę zawdzięczają zasadzie działania, gdyż są one wyposażone w dwa ostrza, podobnie jak nożyce do cięcia gałęzi, choć znacznie od nich mniejsze. Często wyposażone są w rączkę obrotową, co znacznie ułatwia pracę.
  • Sekatory kowadełkowe, które mają znacznie większą siłę cięcia od nożycowych. Mogą przez to miażdżyć małe pędy (posiadają jedno ostrze tnące), ale za to świetnie sprawdzą się przy cięciu grubych, twardych gałęzi. Do prac wymagających znacznie większej siły polecamy sekatory elektryczne (zasilane prądem), spalinowe lub pneumatyczne. W sklepie internetowym Rolmarket.pl odnajdziesz szeroki wybór sekatorów, dzięki czemu na pewno zdołasz wybrać taki, który idealnie sprawdzi się w Twoim ogrodzie.

Sekatory można również podzielić w zależności długości uchwytów. Dostępne są zarówno małe sekatory ręczne, idealne do cięcia gałęzi niskich drzew i krzaków, jaki również sekatory teleskopowe, pozwalające na łatwe cięcie wyżej położonych gałęzi. To rozwiązanie bardzo ergonomiczne, gdyż zastosowanie takiego sekatora nie wymaga użycia drabiny, a długie uchwyty pozwalają na cięcie przy niewielkim nakładzie siły, co ma doskonały wpływ na szybkość i wygodę pracy.

Alternatywą dla sekatora są nożyce do gałęzi. Różnią się one od niego długością ostrza i pozwalają na jednoczesne cięcie wielu gałęzi naraz. Doskonale nadają się do cięcia żywopłotów, które wymagają równego przycięcia na większej płaszczyźnie. Niektórzy stosują tę nazwę wymiennie, ale jednak nożyce do cięcia mają zawsze dłuższe ostrze niż sekator, a zatem ich wykorzystanie do tego, by obciąć pojedyncze gałęzie może być po prostu niezbyt komfortowe.

Sekatory: zastosowanie i pielęgnacja

Podstawowe i najważniejsze zastosowanie sekatora to cięcie gałęzi drzew i krzewów. Można ich oczywiście używać także do przecinania innych materiałów, ale trzeba uważać, aby nie zniszczyć narzędzia. W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór ręcznych sekatorów do winorośli, sekatorów nożycowych oraz dźwigniowych. Pamiętaj, że w dobrze wyposażonym ogrodzie powinno znaleźć się kilka rodzajów sekatorów, co zapewni optymalną pielęgnację Twoim roślinom.

Trwałość sekatora zależy nie tylko od wysokiej jakości wykonania, ale także od odpowiedniej konserwacji. Po każdym użyciu sekator należy oczyścić, używając do tego celu miękkiej szmatki lub szczotki. Usuniesz w ten sposób resztki soków, kory czy drewna. O sekator warto troszczyć się także poza sezonem - trzeba go naoliwić i owinąć w czystą szmatkę. Pamiętaj, aby przechowywać go w ciepłym i suchym miejscu. Sporo sekatorów posiada w zestawie ostrzałkę, za pomocą której powinieneś go naostrzyć, gdy zauważysz oznaki stępienia. Możesz to także zrobić w serwisie.

Sekatory do gałęzi - wybierz produkty dla siebie

W naszym sklepie Rolmarket.pl znajdziesz sekatory do gałęzi renomowanych producentów. Są wśród sekatory Fiskars, sekatory Gardena oraz sekatory Greenmil, znane i cenione w wielu krajach świata. Są one bardzo wysokiej jakości, wykonane z doskonałych materiałów, wytrzymałych i odpornych na wszelkie uszkodzenia. Dobrze wyprofilowana rączka sprawia, że narzędzie jest łatwe w użyciu, a praca wykonana z jego pomocą idzie szybko i sprawnie. Można z jego pomocą przyciąć gałęzie cieńsze lub grubsze, a każdy model w opisie posiada informację na temat grubości gałęzi, do których cięcia można go używać.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sekatorów do gałęzi, gdyż oferujemy tak szeroki asortyment produktów, że każdy z pewnością znajdzie wśród nich model dla siebie. Jeśli uznasz, że sekator to dla Ciebie za mało, to wybierz nożyce do gałęzi, które mimo podobnej budowy, mają jednak nieco inne zastosowanie. Jedno i drugie narzędzie pozwoli jednak wykonać prace pielęgnacyjne w Twoim ogrodzie, więc zamów je dla siebie już teraz.

pixel