Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Ręczne nożyce do żywopłotu

( ilość produktów: 2 )

Żywopłot jest ozdobą każdego ogrodu, a posadzony wzdłuż ogrodzenia stanowi świetną żywą barierę chroniącą przed hałasem, kurzem i wzrokiem wścibskich przechodniów. Jednakże nic nie dzieje się samoczynnie, dlatego aby zachwycał swoim pięknem, należy o niego odpowiednio dbać. Pierwszym krokiem w jego pielęgnacji jest umiejętne przycinanie, w czym pomogą odpowiednio dobrane nożyce do przycinania żywopłotu. Możesz do tego celu wykorzystać narzędzia akumulatorowe i spalinowe, ale najbardziej poręczne będą narzędzia ręczne.

Sklep internetowy Rolmarket.pl oferuje bogaty wybór różnego rodzaju nożyc do żywopłotów, dzięki którym ich pielęgnacja będzie skuteczna, a przy tym prosta i przyjemna. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wyboru nożyc, szczegółowe informacje na temat każdego z produktów znajdziesz w ich opisach.

Dlaczego należy ciąć żywopłot?

Cięcie żywopłotu to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki nim rośliny służące jako żywopłot rozrastają się, a wypuszczone młode gałązki mogą stworzyć szczelną barierę. Cięcie żywopłotów pobudza iglaki, ligustry i inne rośliny tego rodzaju do wzrostu i jest niezbędne, jeśli żywopłot ma pełnić swoją rolę.

Należy jednak pamiętać, że regularne przycinanie krzewów tworzących żywopłot powinno być przeprowadzane w odpowiednich terminach. Jeśli zrobimy to zbyt późno, to pobudzone rośliny wypuszczą nowe gałązki, a te nie zdążą zdrewnieć przed zimą i będą bardziej narażone na przemarznięcie i uszkodzenia. Przycinanie żywopłotów jest zatem uzależnione od pory roku i należy dokładnie przestrzegać zaleceń dotyczących cięcia danego gatunku roślin.

Jakie nożyce do żywopłotu wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz nożyce do żywopłotu w bardzo różnych wersjach. Dzięki temu na pewno dobierzesz odpowiednie narzędzia ręczne do swojego ogrodu, a co za tym idzie – cieszyć się wzorowo przyciętym żywopłotem. Przed wyborem powinieneś zatem przejrzeć dostępne produkty pod kątem ich dopasowania do roślin w Twoim ogrodzie oraz Twoich preferencji osobistych.

Pierwszym kryterium, które powinieneś uwzględnić wybierając nożyce, jest długość, jaką ma Tówj żywopłot. Pamiętaj, że praca z nożycami powinna być efektywna, ale także komfortowa. Dlatego przy ich wyborze powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, jak długie są ostrza oraz czy nożyce nie są zbyt ciężkie. Jeśli wybierzesz nożyce do żywopłotu, które mają krótkie ostrza i ciężkie uchwyty, a Twój żywopłot ma kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset metrów długości, to z pewnością wykonywanie pracy przy ich użyciu będzie bardzo męczące i cały zabieg będziesz musiał podzielić na co najmniej kilka etapów.

Wybierając nożyce do żywopłotu zwróć uwagę, czy posiadają one wygodny uchwyt (dostosowany do trzymania oburącz). Niektóre nożyce mają proste drewniane trzonki, a inne mają uchwyty wyprofilowane, lepiej dopasowane do ergonomii pracy i gwarantujące komfort.. Najbardziej znane z ergonomicznych kształtów są nożyce Fiskars. Ich marka jest gwarancją doskonałej jakości, a jej produkty są doceniane przez użytkowników na całym świecie i świetnie nadają się zarówno do profesjonalnego jak i amatorskiego wykonywania cięć upiększających Twój ogród.

Jeśli wysokość krzewów znacząco przewyższa Twój wzrost, to dobrym rozwiązaniem mogą być nożyce do żywopłotu teleskopowe. Możliwość przedłużenia uchwytów sprawia, że z ich pomocą można przycinać pędy znacznie wyżej niż można to zrobić wykorzystując zwyczajne nożyce do żywopłotu. Dzięki temu nie trzeba wykorzystywać drabiny, co znacznie ułatwia i przyspiesza wykonywanie zabiegu przycinania, gdyż nie trzeba wielokrotnie schodzić i wchodzić na jej szczeble, by ustawić drabinę w odpowiednim miejscu.

Przeglądając nożyce dostępne w naszym sklepie zwróć uwagę również na materiały, z których narzędzie zostało wykonane. Gwarancją trwałości ostrzy jest ich budulec w postaci stali nierdzewnej lub węglowej, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, korozję i inne zagrożenia mogące powstać w czasie pielęgnacji żywopłotu. Pamiętaj, że sprawne nożyce muszą być ostre - przycinanie krzewów za pomocą tępych ostrzy może doprowadzić do uszkodzenia gałązek. W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz sekatory do żywopłotu od sprawdzonych i doświadczonych producentów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że kupujesz produkty cechujące się precyzyjnym wykonaniem i najwyższą jakością. 

Kiedy i jak przycinać żywopłot?

Jeśli chcesz nadać swojemu żywopłotowi estetyczny kształt, musisz wiedzieć, na czym polega jego właściwe przycinanie. Dobór odpowiedniego narzędzia to nie wszystko, równie ważna jest technika i systematyczność. Ta ostatnia jest szczególnie istotna, gdyż krzewy należy przycinać regularnie, co przyczyni się do ich bujnego wzrostu i pięknego wyglądu. Każda przycięta gałązka wypuści minimum dwa nowe pędy, więc nie powinieneś się martwić, że zetniesz ich zbyt dużo.

Pierwsze cięcie młodego żywopłotu powinno odbyć się wiosną, gdy tylko przymrozki przestaną dawać się we znaki. Starsze krzewy najlepiej przycinać w okresie od czerwca do września. Najważniejsze, żebyś miał na uwadze, że żywopłot powinno się przycinać minimum raz do roku (a najlepiej około 3 razy), niezależnie od tego czy chcesz uzyskać jakiś szczególny kształt, czy nie. Cięcie powinieneś rozpoczynać od dołu krzewu i stopniowo przesuwać się ku górze. Odrastające pędy skracaj o kilka centymetrów. Pamiętaj, aby po przycięciu zastosować odpowiednie nawozy, np. nawozy do iglaków, co dodatkowo wspomoże wzrost krzewu.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów w tej kategorii. Jesteśmy przekonani, że znajdą się wśród nich takie nożyce, które wspomogą Cię podczas pracy i troski o to, by Twój ogród pięknie się prezentował.

Nożyce do żywopłotu – ogrodowe narzędzia ręczne

Dobrze utrzymany żywopłot pełni funkcje nie tylko dekoracyjne, ale również praktyczne. Zasadzony wzdłuż płotu pomaga odciąć posesję od drogi oraz zapewnia prywatność właścicielom. Aby jednak żywopłot rósł i dobrze się prezentował, należy odpowiednio go pielęgnować. Jedną z ważniejszych czynności jest jego regularne przycinanie.

Najpopularniejsze nożyce do żywopłotu to narzędzia ręczne, czyli napędzane siłą mięśni. Umożliwiają one precyzyjne przycinanie odstających gałązek, jak również formowanie w roślinach różnych kształtów. Nożyce do żywopłotu to ręczne narzędzie niezwykle proste w użytkowaniu oraz konserwacji. Są one bardzo tanie w zakupie i eksploatacji, dlatego warto je mieć!

Nożyce ręczne do żywopłotu – na co zwrócić uwagę?

Planując zakup nożyc ręcznych do żywopłotu, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pierwszą i bardzo istotną jest waga tego narzędzia. Nożyce ręczne do żywopłotu nie są napędzane prądem ani akumulatorem – wymagają użycia siły fizycznej. Wielogodzinne przycinanie gałązek z ich użyciem może być więc bardzo męczące. Aby uniknąć nadmiernego wysiłku, warto postawić na lekkie nożyce ręczne do żywopłotu.

Wybierając tego typu narzędzia, warto również zwrócić uwagę na rękojeść. Zarówno przy modelowaniu, jak i przycinaniu roślin ważna jest precyzja i pewny chwyt. Jeśli nożyce ręczne do żywopłotu będą ślizgać Ci się w dłoni, to osiągnięty efekt może nie być w pełni zadowalający. Najlepiej sprawdzą się narzędzia o perforowanej rączce, pokryte antypoślizgowym materiałem – np. gumą.

Ręczne nożyce do żywopłotu – użytkowanie

Aby ręczne nożyce do żywopłotu dobrze nam służyły, należy właściwie o nie dbać. Narzędzia te warto regularnie ostrzyć – najlepiej przed każdym użyciem. Tępe nożyce do żywopłotu mogą nie poradzić sobie z twardymi gałązkami i przez to uszkodzić ich strukturę. To z kolei może wpłynąć na wygląd roślin, jak i stworzyć warunki do rozwoju chorób, związanych z grzybem.

Za pomocą śruby, łączącej oba ostrza możemy regulować płynność otwierania nożyc. Warto zadbać o to, by nie była ona dokręcona zbyt mocno. Może to wpływać na szybsze zużywanie się ostrzy, a także znacznie utrudniać wielogodzinną pracę. Regulację nożyc do żywopłotu warto przeprowadzać przed każdym ich użyciem.

Nożyce ręczne do żywopłotu – konserwacja

Żywotność narzędzi ogrodowych może znacznie się zwiększyć, jeśli będą one odpowiednio konserwowane. Nożyce ręczne do żywopłotu nie są wyjątkiem od tej reguły. Oprócz ostrzenia i regulacji warto również pomyśleć o zabezpieczeniu tych narzędzi przed korozją. Pierwszą z dobrych praktyk jest mycie nożyc ręcznych po każdym użyciu, a następnie dokładne ich osuszanie. Miejsce styku ostrzy warto regularnie smarować olejem konserwującym. Na zimę najlepiej pozostawić nożyce w pozycji rozłożonej, w miejscu suchym i osłoniętym od wiatru.

Szukasz niezawodnych narzędzi ogrodowych? Sprawdź nasz asortyment i wybierz ręczne nożyce do żywopłotu najwyższej jakości!

Zobacz powiązane kategorie:

      pixel