Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Siekiery do drewna

( ilość produktów: 4 )

Siekiera należy do narzędzi, które są znane od wieków i mimo rozwoju technologii nadal korzysta się w nich podczas pracy związanej z obróbką drewna. Dobre siekiery bez wątpienia należą do obowiązkowego zestawu narzędzi wszystkich osób, które mają przydomowy ogród, gospodarstwo rolne czy sad. W tej kategorii znajdziesz siekiery do drewna, z pomocą których przygotowanie drewna do kominka czy wycinanie odrostów przy pniu będzie łatwe i wygodne.

Siekiera rozłupująca i ciesielska - poznaj najważniejsze różnice

Jeśli na co dzień nie zajmujesz się pracami w drewnie, to w tej kategorii możesz się poczuć nieco zagubiony. Do wyboru są bowiem siekiery rozłupujące oraz siekiery ciesielskie. Jak możesz się domyślić różnią się one od siebie przeznaczeniem, ale wynikającym z tego kształtem głowicy oraz ciężarem.

Siekiera do łupania drewna czyli siekiera rozłupująca ma dość ciężką głowicę w kształcie klina, która szybko się rozszerza. Ten kształt sprawia, że podczas rąbania drewna można z użyciem niewielkiej siły rozłupać kawałek drewna na mniejsze szczapy. To siekiera przydatna szczególnie wtedy, gdy masz kominek lub piec opalany drewnem i musisz przygotowywać drewno rąbiąc je do odpowiednich rozmiarów. 

Drugim rodzajem siekier są siekiery ciesielskie. W odróżnieniu od siekier do rozłupywania drewna, mają one węższe ostrze o krótkim szlifie. Taki kształt zapewnia ogromną precyzję i sprawia, że z ich pomocą można szybko i skutecznie przeciąć drewno. Siekiery te najlepiej się sprawdzają podczas wszelkich prac ciesielskich oraz podczas obcinania gałęzi rosnących wokół pnia.

Siekiera - wybierz model dla siebie

Przeglądając siekiery dostępne w sklepie Rolmarket.pl zwróć uwagę nie tylko na ich przeznaczenie, a co za tym idzie kształt głowicy, ale również na trzonek. Odpowiedni jego kształt oraz materiał, z którego został wykonany, wpływają na komfort pracy z siekierą oraz zmniejszają siłę, której należy użyć do cięcia z jej pomocą. Dostępne u nas narzędzia mają trzonek drewniany, najbardziej typowy i stosowany od lat, ale również trzonek z innych materiałów, zwykle na bazie włókna szklanego. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością oraz lekkością, dlatego wybór produktów z takim trzonkiem znacznie ułatwia późniejsze korzystanie z narzędzia.

Zapraszamy zo zapoznania się z pełną ofertą siekier dostępnych w naszym sklepie. Wszystkie ważne informacje znajdziesz na karcie produktu, więc zapoznaj się z nimi, a następnie wybierz siekierę najlepszą dla siebie. 

 

Siekiery - zobacz również:

      pixel