Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Siekiery rozłupujące

( ilość produktów: 5 )

Dobra siekiera rozłupująca to narzędzie niezbędne w każdym domu, w którym jest kominek, piec na drewno lub choćby niewielki ogród. Z jej pomocą można rozłupać drewno przygotowywane do kominka, ale w razie potrzeby wyciąć również rozrastające się krzewy oraz przyciąć konary drzew. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą siekier rozłupujących dostępnych w naszym sklepie, jesteśmy przekonani, że jest wśród nich siekiera rozłupująca najlepsza dla Ciebie.

Siekiera do rozłupywania - zobacz najważniejsze jej cechy

Jedną z głównych cech siekiery do łupania drewna jest szybko rozszerzająca się głowica, z pomocą której można łatwo rozłupać wybrany pieniek. Przypomina ona swoim kształtem klin i dzięki takiej konstrukcji nie trzeba wiele siły wkładać podczas rozłupywania drewna. Oprócz kształtu istotne znaczenie ma również jakość głowicy czyli materiał, z którego została ona wykonana. Najlepsze są siekiery do rozłupywania drewna z ostrzem kutym i dodatkowo szlifowanym, tak jak siekiera rozłupująca Fiskars. Są one nieco droższe od siekier z ostrzem odlewanym, ale są bardziej wytrzymałe i, jak wszystkie narzędzia Fiskars, warte swojej ceny.

Drugim ważnym elementem, na który warto zwracać uwagę podczas wyboru narzędzia do łupania drewna jest trzonek. Ważny jest jego ciężar oraz kształt czy długość, a także tworzywo, którym został on powleczony. Nie warto wybierać trzonków zbyt długich i ciężkich, bo operowanie nimi jest nie tylko trudne, ale również niebezpieczne. Jeśli nie jesteś osobą o ponadprzeciętnym wzroście, to sięgnij po trzonek średniej długości, wykonany z włókna szklanego lub innego materiału, który jest trwały, lekki i wytrzymały. Zwróć również uwagę na to, że dobra siekiera do łupania może być dodatkowo wyposażona w system przeciwwstrząsowy, który łagodzi obciążenia wynikające z pracy podczas rozłupywania drewna.

Dobra siekiera do drewna - wybierz model dla siebie

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów znajdujących się w tej kategorii. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz tutaj narzędzia, wśród których z pewnością znajdzie się siekiera rozłupująca idealnie pasująca do Twoich potrzeb. Wybierz kształt ostrza, długość trzonka oraz dopasuj jego kształt do swoich upodobań. Jeśli wszystkie te cechy zostaną spełnione, to wybrana siekiera rozłupująca z pewnością pomoże Ci jak najlepiej zadbać o Twój ogród. Złóż zamówienie już teraz i przekonaj się, że warto mieć w swoim ogrodzie narzędzia dostępne w sklepie Rolmarket.pl.

 

Siekiery - zobacz również:

      pixel