Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nożyce do gałęzi na wysięgniku

( ilość produktów: 8 )

Obcinanie gałęzi na wysokich drzewach to zawsze wyzwanie. Można to oczywiście robić stojąc na drabinie, ale ciągłe schodzenie z drabiny, przestawianie jej w odpowiednie miejsce, a następnie ponowne wspinanie się na górę, nie jest zbyt wygodne. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest korzystanie z sekatora na wysięgniku.

Sekator na wysięgniku - wygodny i użyteczny

Sekator do gałęzi na wysięgniku to jedno z narzędzi ogrodniczych, które znacznie ułatwia wykonywanie prac ogrodniczych. Doceniają go wszyscy, którzy mają dom i ogród i chcą zadbać o niego jak najlepiej. Wybierając takie nożyce do gałęzi można wygodnie przycinać pędy drzew owocowych, dużych krzewów czy pnączy, do których trudno się dostać z pomocą sekatora ręcznego czy sekatora z dłuższymi trzonkami.

Sekator na wysięgniku jest bardzo wygodny w użytkowaniu, a jego sprawną obsługę można opanować dosłownie w ciągu kilku minut. Wystarczy wybrać miejsce, w którym gałąź ma zostać przycięta, przyłożyć sekator, a następnie pociągnąć za sznurek. Jedno pociągnięcie pozwoli zamknąć ostrze i w ten sposób gałąź zostanie obcięta.

Niektóre sekatory na wysięgniku mają sznurek na zewnątrz, ale nowocześniejsze i wygodniejsze narzędzia mają sznurek ułożony wewnątrz trzonka. Taki sekator jest jeszcze wygodniejszy, bo nic się nie plącze i podczas cięcia gałęzi można skupić się na swojej pracy, a nie na tym, żeby uważać na sznurek i chronić go przed splątaniem.

Nożyce do cięcia gałęzi położonych wysoko

Wybierając nożyce na wysięgniku zwróć uwagę na długość trzonka. Niektóre modele dają zasięg nawet do 4m, co gwarantuje wygodne wykonywanie cięć nawet wtedy, gdy chcesz skrócić koronę dość dużego drzewa czy pnącze rosnące na wysokiej pergoli. Większość sekatorów, które są i nas dostępne, ma regulację długości trzonka, który rozsuwa i zsuwa się teleskopowo. Dzięki temu można dopasować jego długość do wysokości, na jakiej położone są gałęzie wymagające obcięcia.

W naszym sklepie znajdziesz nie tylko sekatory na wysięgniku, ale również nożyce z piłą na wysięgniku, z pomocą których możesz obciąć nie tylko cienkie gałęzie, ale i nieco grubsze, które wymagają zastosowania piły do drewna. Dzięki nim możesz wykonać większość zabiegów pielęgnacyjnych stojąc na ziemi i nie martwiąc się, że grunt wokół drzewa jest nierówny i grząski, co znacznie utrudnia rozstawienie drabiny w bezpieczny sposób. Przejrzyj dostępne w kategorii narzędzia ogrodnicze i wybierz te, które najlepiej pasują do Twoich potrzeb.

 

Zobacz powiązane kategorie:

      pixel