Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Trawy ozdobne niskie

( ilość produktów: 7 )

Jesteś znudzony zwykłym, zielonym trawnikiem i szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego? Zapoznaj się z naszą ofertą traw dekoracyjnych i wybierz coś, co zmieni Twój ogród na lepsze. Trawa ozdobna to doskonała alternatywa dla standardowego trawnika, czy nawet krzewów ozdobnych. Pozwala stworzyć w ogrodzie niesamowity klimat, a poszczególne gatunki traw i ich gęste kępy podkreślają przy tym jest konkretny styl.

Możesz sadzić trawy ozdobne wieloletnie, dzięki którym odmienisz swój ogród na długo! W naszej ofercie znajdziesz wiele gatunków traw, które możesz sadzić w różnych warunkach glebowych. Rośliny ozdobne powinny zachwycać swoim wyglądem, dlatego dopasuj ich wymagania do tego, co możesz im zaoferować w swoim ogrodzie. Warto jednak wiedzieć, że większość traw to rośliny odporne o stosunkowo małych wymaganiach uprawowych i dużej mrozoodporności. Dzięki temu trawa ozdobna będzie cieszyła Twoje oczy przez wiele lat!

Trawy ozdobne niskie, które odmienią Twój ogród!

Kwietna łąka, zielony dywan w stylu angielskim czy wytrzymały na zadeptanie trawnik? Bez względu na to, jakie masz oczekiwania, w sklepie Rolmarket znajdziesz coś dla siebie! Trawy ozdobne do ogrodu możemy podzielić również pod kątem stylu. Inny nurt aranżacyjny ogrodu podkreśli trawa pampasowa, a inny miskant chiński. Sprawdź zatem, jak dekorować ogród, by okazałe kępy ozdobnych traw stanowiły jego ozdobę!

Trawy ozdobne niskie w stylu angielskim

Anglicy uważają, że trawnik w ich ogrodzie to wizytówka ich domu, dlatego dbają o to, aby zawsze wyglądał pięknie, tworząc efekt zielonego dywanu. Uzyskanie tak spektakularnego efektu może być czasochłonne i trudne, jednak staje się znacznie łatwiejsze, jeśli zasiejesz odpowiedni gatunek traw! Trawa dekoracyjna Decoria, która daje efekt dywanu w angielskim stylu tworzy idealną darń wokół Twojego domu. Trawa ta rośnie powoli i ma zauważalną zdolność do intensywnego krzewienia. Jeśli zależy Ci na tym, by udekorować ogród z pomocą samych traw, warto różnicować ich wysokość. Jeśli do Decorii dobierzesz wysokie trawy, takie jak miskant chiński lub miskant olbrzymi, efekt może być więcej niż zadowalający. Ozdobne kwiatostany wysokich traw z pewnością go jeszcze podkreślą.

Kwietna łąka w polskim stylu

Jesteś szczęśliwym posiadaczem domku na wsi? A może uważasz, że nie ma nic piękniejszego niż polskie kwiaty? Idealną propozycją dla Ciebie są trawy ozdobne, tworzące efekt kwietnej łąki. Trawy ozdobne niskie takie jak kwietna łąka wyglądają bardzo efektownie i są polecane przede wszystkim na trawniki nieregularne oraz rzadko koszone.

Piękna trawa, która ozdobi poszczególne fragmenty ogrodu lub tarasu, to również pampas. Kwiatostany pojawiają się na niej często i są bardzo efektowne. Już pojedyncza kępa robi ogromne wrażenie, a tym piękniej prezentują się jako zwarte kępy, nieco przypominające żywopłot. Z pewnością przyda się w ogrodach rustykalnych i ogrodach w stylu boho. Do doskonałe, wieloletnie rośliny na taras, uprawiane również po to, by suszyć piękne kwiatostany.

Wolnorosnące trawy ozdobne niskie intensywnie użytkowane

Inne, warte uwagi trawy dekoracyjne to także trawy odporne na zadeptywanie, takie jak trawa Deptum – stworzona specjalnie dla sklepu Rolmarket mieszanka traw gazonowych, które sprawdzą się podczas zakładania trawników w najczęściej eksploatowanych miejscach. Trawy takie jak Deptum to doskonałe rozwiązanie, które możesz stosować wokół domu, na boiskach oraz na terenach rekreacyjnych. Warto bowiem pamiętać, że pięknie wygląda ciemnozielony dywan również w tych miejscach, gdzie nie ma przestrzeni dla rabat bylinowych i wysokich traw ozdobnych. Przy tej mieszance nie jest istotne również niebezpieczeństwo przymrozków.

Specjalne trawy na miejsca zacienione

Trawy ozdobne do ogrodu zacienionego powinny być produkowane z wysokiej jakości, odpowiednio wyselekcjonowanych nasion, które z powodzeniem zakiełkują nawet w najtrudniejszych warunkach. Jeśli Twój własny ogród wzrasta w cieniu, wybierz trawę Parkum! Dzięki starannie przygotowanej mieszance nasion będziesz mieć pewność, że jeszcze w tym roku Twój ogród będzie mienić się różnymi odcieniami intensywnej zieleni. Ciemnozielone liście traw ozdobnych nadadzą mu nieco dziki charakter, a przez to jeszcze bardziej zbliżą do natury.

Trawy ozdobne niskie – jakie wybierasz?

Przejrzyj ofertę traw ozdobnych w sklepie Rolmarket.pl i wybierz tę, która najlepiej pasuje do Twojego ogrodu. Czy to będzie mieszanka traw do intensywnego użytkowania? A może trawy lubiące cień? Niezależnie od tego, co wybierzesz, kupując mieszanki traw w naszym sklepie masz pewność, że będzie to mieszanka doskonałej jakości. Pamiętaj, że sadzonki powinno się umieszczać w dołkach z użyźnionym, a jednocześnie rozluźnionym podłożem. Dzięki temu większość gatunków wyrośnie na wspaniałe ozdoby ogrodowe. Nie wahaj się więc dłużej, lecz zamów trawę do swojego ogrodu już teraz! Ozdób swój taras, balkon lub ogród, stosując poszczególne odmiany traw i ciesz się ich pięknem!

Popularne podkategorie kategorii "nasiona trawy" :

    pixel